Wielkie szczęście Warty Poznań. Znów nie potrafiła zdobyć bramki, a jest o punkt od wygrania ligi!

Warta Poznań tylko zremisowała z KKS Kalisz w 29. kolejce III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Wpadki lidera nie wykorzystał Pelikan Niechanowo, który przegrał swój mecz z Wdą Świecie. Poznaniakom do awansu wystarczy remis w ostatniej kolejce sezonu.
Dla obu zespołów było to spotkanie niezwykle ważne. Warta przy korzystnym układzie meczu Wdy Świecie z Pelikanem Niechanowo mogła zapewnić sobie mistrzostwo grupy i tym samym udział w barażach o II ligę. Z kolei KKS Kalisz przed 29. kolejką miał trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

W pierwszym kwadransie meczu zamiast strzałów oglądaliśmy brzydkie faule, a trzy z nich zakończyły się żółtymi kartkami. Dopiero później kontrolę nad meczem uzyskała Warta, jednak jej zawodnicy strzelali niecelnie, a jeśli już dobrze przymierzyli, to świetnie bronił Marcin Żółtek. Do przerwy nie obejrzeliśmy zatem goli, mimo że w samej końcówce świetną okazję miał Iwelin Kostow, który jednak przegrał pojedynek z Mateuszem Filipowiakiem.

Po przerwie oba zespoły odważniej zaatakowały, ale nie doczekaliśmy się bramek. Najbliżej szczęścia był w 77. minucie Marcin Tomaszewski, który wykonywał rzut karny. Jego uderzenie w świetnym stylu obronił jednak bramkarz Warty Poznań. W bramce gości doskonale bronił też Żółtek, który w 92. minucie cudem zatrzymał piłkę zmierzająca do bramki po dośrodkowaniu Szynki.

Remis Warty oznacza, że "Zieloni" uciekli wiceliderowi z Niechanowa na dwa punkty. Pelikan przegrał w Świeciu z Wdą 1:2. W ostatniej kolejce Warta Poznań zagra u siebie z Lechem II Poznań, a Pelikan z Kujawianką Izbica Kujawska. Warciarzom wystarczy w tym spotkaniu remis, by wygrać grupę i wziąć udział w barażu o II ligę.

Warta Poznań - KKS Kalisz 0:0

Warta:
Mateusz Filipowiak - Miłosz Brylewski Ż (60. Tomasz Koziorowski Ż,Cz-89.), Artur Marciniak, Bartosz Kieliba, Nikodem Fiedosewicz (46. Dawid Czerniejewicz) - Adrian Laskowski, Filip Brzostowski - Łukasz Białożyt (72. Dominik Chromiński), Krzysztof Biegański, Michał Ciarkowski - Jan Paczyński (84. Adrian Szynka).

KKS Kalisz: Marcin Żółtek - Marcin Tomaszewski, Stajko Stojczew, Damian Czech Ż, Łukasz Grabowski, Mateusz Gawlik Ż, Michał Grzesiek, Błażej Ciesielski Ż, Iwelin Kostow, Kauode Balogun, Adam Majewski (77. Jakub Budrowski).