III liga - piłka nożna. Warta Poznań wygrywa i ucieka rywalom. Rezerwy Lecha już bez szans na baraż?

26. kolejka III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Lech II Poznań zaledwie zremisował u siebie z Polonią Środa Wielkopolska 0:0. Warta Poznań wygrała 3:0 na wyjeździe z Centrą Ostrów Wielkopolski i ma nad lechitami już siedem punktów przewagi.
Spotkanie Lecha II Poznań z Polonią Środa Wielkopolska było przedsmakiem tego, co kibice będą mogli zobaczyć w środę 11 maja na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Wtedy obie ekipy zmierzą się w finale okręgowego Pucharu Polski. Na stadionie będzie mogło pojawić się 999 widzów.

W sobotnim meczu ani Lech, ani Polonia nie potrafili pokonać rywala i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Dla zespołu Ivana Djurdjevicia był to drugi taki rezultat z rzędu - w 25. kolejce takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie "Kolejorza" z Elaną Toruń.

Swój mecz wygrała za to Warta Poznań. "Zieloni" grali na wyjeździe z Centrą Ostrów Wielkopolski i już do przerwy prowadzili po trafieniach Bartosza Kieliby i Michała Ciarkowskiego. W drugiej połowie cudownym strzałem popisał się Łukasz Białożyt i Warta pokonała Centrę 3:0.

Zespół Tomasza Bekasa powiększył tym samym przewagę nad Lechem do siedmiu punktów. Tyle samo punktów co rezerwy "Kolejorza" ma wicelider Pelikan Niechanowo, który w niedzielę zagra u siebie z Elaną Toruń.

Do końca rozgrywek zostały jeszcze cztery kolejki. Zwycięzca grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej rozegra baraż o awans do II ligi z triumfatorem grupy małopolsko-świętokrzyskiej, której liderem jest aktualnie Garbarnia Kraków.