Polonia Środa - Warta Poznań, czyli pojedynek trenerski braci. "Najgorzej mają rodzice"

- Bratobójczy pojedynek to jest coś, czego nikomu nie polecam - mówi trener Warty Poznań Tomasz Bekas, który w pierwszym w tym roku meczu ligowym stanie oko w oko ze swoim młodszym bratem Mariuszem Bekasem, szkoleniowcem Polonii Środa Wlkp.
Po czterech miesiącach przerwy, właśnie w ten weekend wznowią rozgrywki piłkarze w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi. Lider Jarota Jarocin zagra w samo południe w sobotę we Wronkach z rezerwami Lecha Poznń. Dwie godziny później drugi po zimie zespół Warty Poznań zmierzy się w Środzie Wlkp. z siódmą w tabeli Polonią. W sierpniu, w pierwszym meczu tych drużyn "Zieloni" wygrali u siebie 2:1.

- Bratobójczy pojedynek to jest coś, czego nikomu nie poleca. W najgorszej sytuacji są nasi rodzice, którzy, że tak nieładnie powiem, mają przerąbane, bo nie wiedzą, komu mają kibicować. Pewnie chcieliby żeby był remis, a każdy z nas chce przecież rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść - mówi 41-letni Tomasz Bekas, starszy od swojego brata o rok. - Znamy styl Polonii, wiemy, czego się po niej spodziewać, ale to piłka nożna. Żadnego z rywali nie zlekceważymy, bo tylko takie podejście: koncentracja i maksymalne zaangażowanie pozwolą nam myśleć o tym, by wygrać tę ligę.

Warta Poznań rozpoczyna rok w nieco zmienionym składzie. Do drużyny dołączyli zimą bramkarz Mateusz Filipowiak, obrońca Bartosz Kieliba i pomocnik Dominik Chromiński. Klub opuścili natomiast Bartosz Pawłowski (wyjechał do Anglii i nie gra w piłkę) oraz Jakub Solarek, który odszedł do... Polonii Środa Wlkp. - Akurat przeciwko nam nie będzie mógł zagrać, bo zapewniliśmy to sobie w umowie między klubami - tłumaczy Tomasz Bekas. - Kuba sam chciał odejść do Środy, ale nie wiem, czym to było spowodowane. Szkoda, bo to sympatyczny chłopak, fajna postać w szatni i na boisku. Jeśli jednak ktoś chce się realizować w innym zespole, to nie będziemy mu tego utrudniali. Mam nadzieję, że od drugiej kolejki będzie silnym punktem zespołu ze Środy, który mam nadzieję będzie urywał punkty naszym rywalom do wygrania grupy.

Tomasz Bekas to były piłkarz zarówno Warty Poznań, jak i Polonii Środa Wlkp. To w jej barwach zakończył karierę w 2012 roku. Również Mariusz Bekas reprezentował barwy obu klubów.