Piłka nożna. Warta Poznań rozgromiła były zespół swojego trenera

Szóste zwycięstwo sparingowe odnieśli piłkarze Warty Poznań, którzy w próbie generalnej przed wznowieniem rozgrywek pokonali aż 6:0 Wełnę Skoki.
Wełna Skoki to obecnie czternasty zespół grupy północnej IV ligi. W sezonie 2013/14 wprowadził go tam Tomasz Bekas, po wygraniu 27 z 30 spotkań. Potem trener przeniósł się do Warty Poznań i prowadzi ją do dziś. Właśnie kończy z "Zielonymi" okres przygotowawczy do piłkarskiej wiosny.

Wicelider grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi odniósł właśnie szóste zwycięstwo w dziewiątym meczu kontrolnym tej zimy. Więcej spotkań sparingowych poznaniacy już nie planują. 6 marca zagrają z TPS Winogrady w okręgowym Pucharze Polski, a w kolejny weekend wznowią rozgrywki ligowe pojedynkiem z Polonią Środa Wlkp.

W starciu z Wełną Skoki trener Tomasz Bekas wystawił w pierwszej połowie silniejszą jedenastkę i ta strzeliła rywalom tylko dwa gole - po uderzeniach Łukasza Spławskiego i Łukasza Białożyta. Po zmianie stron trafiali Krzysztof Biegański, Artur Marciniak (z rzutu karnego) oraz Jan Paczyński i Adrian Szynka. Dwaj ostatni to juniorzy "Zielonych". Jan Paczyński poza trafieniem zanotował także dwie asysty.

Warta Poznań - Wełna Skoki 6:0 (2:0)

Bramki:
1:0 Spławski (11. minuta), 2:0 Białożyt (40.), 3:0 Biegański (54.), 4:0 Marciniak (57., karny), 5:0 Paczyński (60.), 6:0 Szynka (67.)

Warta Poznań w I połowie: Dorynek - Koziorowski, Kieliba, Marciniak, Ngamayama - Laskowski, Brzostowski, Chromiński, Białożyt, Ciarkowski - Spławski.

Warty Poznań w II połowie: Filipowiak - Czerniejewicz, Kieliba, Marciniak, Fiedosewicz - Brylewski, Brzostowski, Biegański, Szynka, Łukaszyk - Paczyński