Piłka nożna. Warta Poznań przegrała sparing z pierwszoligowcem [WIDEO]

Porażką 0:1 zakończył się sobotni mecz kontrolny piłkarzy Warty Poznań z trzecioligowym Chrobrym z Głogów. To druga z rzędu, a w sumie trzecia przegrana ?Zielonych? w okresie przygotowawczym.
We wtorek zespół trenera Tomasza Bekasa przegrał 1:3 z rezerwami Miedzi Legnica (wcześniej uległ także drugiej drużynie Legii Warszawa - 1:2), w której wystąpił Kevin Lafrance. Reprezentant Haiti zdążył przez parę dni rozstać się z tym klubem i podpisać kontrakt z Chrobrym Głogów. W sobotę był już na boisku w jego barwach i zagrał przeciwko Warcie Poznań.

W starciu wicelidera grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi z siódmym zespołem zaplecza ekstraklasy padła tylko jedna bramka. W 87. minucie zdobył ją napastnik gospodarzy Maciej Górski.W wyjściowej jedenastce Chrobrego znalazł się wypożyczony z Lecha Poznań pomocnik Szymon Drewniak, który jest jedną z gwiazd dolnośląskiej drużyny. Przypomnijmy, że niespełna dwa tygodnie temu Chrobry Głogów mierzył się towarzysko z Lechem Poznań i w zamkniętym dla publiczności oraz mediów sparingu Kolejorz zwyciężył 3:0.

Oprócz trzech porażek Warta Poznań ma na koncie sześć wygranych sparingów, w tym m.in. z pierwszoligowym Zawiszą Bydgoszcz.

Skład Warty Poznań : Filipowiak - Koziorowski, Kieliba, Marciniak, Brzostowski, Laskowski, Ngamayama (46. Fiedosewicz), Białożyt (85. Wypych), Biegański (80. Łukaszyk), Ciarkowski (46. Chromiński), Spławski (70. Brylewski).