Warta Poznań zwycięża w kolejnym sparingu. Zimą "Zieloni" strzelili już 29 goli!

Siedem sparingów, sześć zwycięstw i 29 strzelonych goli. Sparingowa forma Warty Poznań może imponować. W sobotę "Zieloni" pokonali czwartoligową Obrę Kościan 3:0.
Trenerzy zespołów piłkarskich często powtarzają, że wyniki gier towarzyskich są nieistotne, bo w okresie przygotowawczym kluczowe jest wypracowanie sobie dobrej formy przed meczami ligowymi. Tomasz Bekas, szkoleniowiec Warty Poznań, może być jednak zadowolony zarówno z wyników, jak i stylu gry swojego zespołu. Jego zawodnicy wygrali sześć spośród siedmiu dotychczasowych sparingów strzelając przy tym aż 29 goli, a tracąc przy tym tylko trzy bramki.

W sobotę warciarze pokonali czwartoligową Obrę Kościan. Już do przerwy wicelider III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej prowadził 2:0 po dwóch trafieniach Łukasza Spławskiego. Przy obu golach napastnika Warty asystował skrzydłowy Michał Ciarkowski. Po przerwie wynik meczu ustalił Tomasz Koziorowski strzałem spoza pola karnego.

Kolejny mecz towarzyski "Zieloni" rozegrają 16 lutego o godzinie 12.00, a ich rywalem będzie drużyna rezerw Miedzi Legnica. Spotkanie odbędzie się na sztucznym boisku przy ulicy Gdańskiej w Poznaniu.