Walka o awans do piłkarskiej II ligi rozstrzygnie się już w czasie Euro 2016

11 i 15 czerwca zostaną rozegrane mecze barażowe o prawo gry w przyszłym sezonie II ligi. W poprzednim roku w barażach grali piłkarze Warty Poznań i w tym sezonie wygranie grupy III ligi także jest ich celem.
Po szesnastu kolejkach Warta Poznań jest wiceliderem grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi. Do Jaroty Jarocin traci dwa punkty, ale lider ma mocno zakłócone przygotowania do drugiej części sezonu. Ze względów finansowych prezes zawiesił działalność klubu, a zawodnicy trenują i rozgrywają sparingi na własną rękę.

W czołówce tabeli są jeszcze trzy inne wielkopolskie zespoły: trzeci jest Sokół Kleczew (pięć punktów mniej od Jaroty), czwarty Pelikan Niechanowo (siedem punktów straty), a na piątym miejscu zimują rezerwy Lecha Poznań, które drużyna z Jarocina wyprzedza o dziewięć punktów. Jest raczej mało prawdopodobne, by na pierwszym miejscu sezon skończył ktoś spoza tego grona. A tylko wygranie ligi daje prawo gry w barażu.

Po losowaniu wiadomo, że najlepszy zespół "naszej" grupy zagra ze zwycięzcą rywalizacji w regionie małopolsko-świętokrzyskim. Tam po jesieni na szczycie są trzy drużyny, które mają po 35 punktów - Garbarnia Kraków, KSZO Ostrowiec i Soła Oświęcim.

PZPN właśnie ogłosił terminy meczów barażowych. Pierwsze spotkanie odbędzie się 11 czerwca, a rewanż cztery dni później, czyli już w trakcie Euro 2016. Na ten dzień zaplanowano we Francji mecze: Rosja - Słowacja (godz. 15), Rumunia - Szwajcaria (godz. 18) i gospodarzy turnieju - z Albanią (godz. 21).

Zwycięzca grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej będzie gospodarzem rewanżu.