Warta Poznań wygrała sparing z czołowym zespołem I ligi! Trener: Same pozytywy

Piłkarze Warty Poznań pokonali w Bydgoszczy Zawiszę 2:0 w swoim pierwszym zimowym meczu kontrolnym. To niespodzianka, bo rywale trzecioligowej drużyny ?Zielonych? grają na zapleczu ekstraklasy.
- To tylko gra kontrolna, ale mamy powody do zadowolenia. Szczególnie, że mieliśmy pomysł na grę i w pierwszej połowie wychodziła nam ona bardzo dobrze - mówi trener Warty Poznań Tomasz Bekas.

Jego piłkarze właśnie w pierwszej części zapewnili sobie wygraną w meczu rozgrywanym na boisku ze sztuczną trawą. Gol na 1:0 dla gości padł po samobójczym zagraniu piłkarza Zawiszy w 22. minucie, a na 2:0 podwyższył pięć minut później Łukasz Spławski. - Boisko, na którym graliśmy nie było w najlepszym stanie, więc cieszę się, że obyło się bez kontuzji. Do tego nie straciliśmy bramki. Same pozytywy - uważa trener "Zielonych"

W jego zespole zagrał bramkarz Mateusz Filipowiak, który wrócił z wypożyczenia do Jaroty Jarocin, oraz Oskar Kozłowski z drużyny juniorów. - Na razie żadnych wzmocnień składu nie planujemy - twierdzi Tomasz Bekas.

W połowie sezonu Zawisza, który jest spadkowiczem z ekstraklasy, zajmuje czwarte miejsce w tabeli pierwszej ligi. To także półfinalista Pucharu Polski. Warta Poznań jest druga w grupie kujawsko-pomorsko-wielkpolskiej trzeciej ligi.