Piłkarze Warty Poznań nie są już wiceliderami w III lidze

Tylko punkt przywieźli z Kalisza zawodnicy Warty Poznań po tym jak zremisowali 1:1 z KKS. Dla niedawnego lidera grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi to już trzeci z rzędu mecz bez zwycięstwa.
Ostatni raz Warta Poznań wygrała w lidze w połowie października, gdy na własnym terenie pokonała 4:1 Centrę Ostrów Wlkp. Potem ulegli 2:4 Sokołowi Kleczew oraz zremisowali 1:1 z Unią Swarzędz. Teraz osiągnęli taki sam rezultat w wyjazdowym spotkaniu z KKS Kalisz.

Gospodarze, którzy zajmują miejsce w drugiej połowie tabeli, objęli prowadzenie w meczu z Wartą w 33. minucie po golu Damiana Czecha. Wyrównał Krzysztof Biegański jedenaście minut po zmianie stron. W końcówce spotkania kaliszanie mieli dwie bardzo dobre okazje, ale "Zielonym" udało się uratować remis.

Drużyna Tomasza Bekasa spadła na trzecie miejsce w tabeli, bo wyprzedził ją Sokół Kleczew, który w meczu na szczycie pokonał 2:0 lidera, Jarotę Jarocin. Strata Warty do Jaroty to dwa punkty, a punkt dzieli ją od Sokoła. Na czwartym miejscu jest Lech II Poznań, który w sobotę zaledwie zremisował 2:2 z Ostrovią Ostrów i ma sześć punktów mniej od lidera .