Warta Poznań wygrała z Ostrovią w Ostrowie Wlkp. Nowy lider trzeciej ligi

05.09.2015 , aktualizacja: 05.09.2015 20:33
A A A
Poznań. Warta - Polonia Bytom 1:2

Poznań. Warta - Polonia Bytom 1:2 (JEDRZEJ NOWICKI)

Po porażce Sokoła Kleczew z KKS Kalisz prowadzenie w trzeciej lidze objął Jarota Jarocin. Warta Poznań i Lech II Poznań wygrały swoje spotkania
Piłkarze Warty Poznań grali mecz w Ostrowie Wlkp. i pokonali tamtejsza Ostrovię 1:0 po bramce Michała Ciarkowskiego w ostatniej minucie pierwszej połowy. Sokół Kleczew nieoczekiwanie przegrał na wyjeździe z KKS Kalisz 0:1 po bramce w ostatniej minucie meczu i stracił tym samym pierwszej miejsce w tabeli. Teraz zajmuje je Jarota Jarocin po pokonaniu na wyjeździe Kujawianki Izbica Kujawska 3:2.

Najwyższe zwycięstwo odnieśli gracze poznańskiego Lecha, którzy rozgromili Centrę Ostrów Wlkp. aż 6:0. Skutecznością błysnął Piotr Kurbiel .

Jarota ma trzy punkty przewagi nad Sokołem Kleczew, cztery nad Wartą Poznań oraz pięć nad Lechem II Poznań i Pelikanem Niechanowo.

Wyniki trzeciej ligi: Ostrovia Ostrów Wlkp. - Warta Poznan 0:1, Lech II Poznań - Centra Ostrów Wlkp. 6:0, KKS Kalisz - Sokół Kleczew 1:0, Kujawianka Izbica Kujawska - Jarota Jarocin 2:3, Unia Swarzędz - Pelikan Niechanowo 0:0, Polonia Środa Wlkp. - Nielba Wągrowiec 2:0, Elana Toruń - Wda Świecie 0:0, Start Warlubie - Sparta Brodnica 0:2