III liga. W sobotę derby rodziny Bekasów. Grają też rezerwy Lecha Poznań - zagra Paulus Arajuuri?

W sobotę o godzinie 17.00 Warta Poznań zagra pierwszy mecz w sezonie przy własnej publiczności. Naprzeciw siebie staną bracia Bekasowie - trenerzy Tomasz i Mariusz. W sobotę grają też rezerwy Lecha Poznań być może z Paulusem Arajuuri w składzie.
Pierwsza kolejka III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej nie była zbyt udana dla obu poznańskim drużyn. Zarówno Warta, jak i rezerwy Lecha zremisowały swoje spotkania - "Zieloni" 1:1 z Elaną Toruń, a lechici 0:0 ze Spartą Brodnica. W sobotę przyjdzie okazja do rehabilitacji. Warta zagra u siebie Polonią Środa Wlkp., a to mecz z kilkoma podtekstami. W zeszłym sezonie Polonia wyrzuciła warciarzy z okręgowego Pucharu Polski, a jesienią zwyciężyła u siebie aż 5:1. Naprzeciw siebie staną bracia Bekasowie - Tomasz jest trenerem Warty, a Mariusz szkoleniowcem Polonii. Początek spotkania o godzinie 17.00.

Wyjazd do Jarocina czeka z kolei rezerwy Lecha Poznań. W składzie "Kolejorza" wystąpi zapewne kilku piłkarzy pierwszego zespołu - ostatnio Maciej Skorża na mecz ze Spartą wydelegował m.in. Macieja Gostomskiego i Niklasa Zulciaka. Teraz niewykluczone, że kilkadziesiąt minut w Jarocinie zagra wracający po kontuzji Paulus Arajuuri, choć Skorża na czwartkowej konferencji prasowej mówił, że decyzji jeszcze nie podjął. Początek spotkania rezerw Lecha z Jarotą także o godzinie 17.00.