Niespodziewany gość na treningu Lecha Poznań. Trener Warty Poznań dokształca się w "Kolejorzu"

Tomasz Bekas, trener Warty Poznań, był obecny na dzisiejszym treningu Lecha Poznań. Szkoleniowiec "Zielonych" ubiega się o trenerską licencję wyższej kategorii i musi zaliczyć staż w klubie z ekstraklasy.
Na dzisiejszym treningu Lecha Poznań pojawili się nie tylko nowi zawodnicy "Kolejorza", ale też niespodziewany gość w niebieskim dresie i z notatnikiem w ręce. To Tomasz Bekas, trener Warty Poznań. "Zieloni" w minionym sezonie triumfowali w rozgrywkach III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Warciarzom nie udało się jednak awansować do II ligi, bo polegli oni po dwumeczu barażowym z Polonią Bytom. Warta przegrała oba mecze - u siebie 1:2, a na wyjeździe 0:1. "Zieloni" powalczą więc o awans w przyszłym sezonie.

Tomasz Bekas ubiega się o licencję trenerską wyższej kategorii. Warunkiem jej otrzymania jest tygodniowy staż w klubie z najwyższej klasy rozgrywkowej. Możliwość podglądania treningów Lecha Poznań umożliwił trenerowi Warty jego brat - Mariusz, który zna się z Maciejem Skorżą ze współpracy z Amiki Wronki.