Były sędzia z ekstraklasy poprowadzi baraż Warty Poznań z Polonią Bytom

Tomasz Radkiewicz ze Zgierza będzie sędzią sobotniego meczu piłkarzy Warty Poznań. Zmierzą się oni z Polonią Bytom w pierwszym pojedynku barażowym o awans do II ligi.
38-letni arbiter w tym sezonie prowadził mecze w I lidze, ale jeszcze rok wcześniej był wyznaczany do spotkań w ekstraklasie. Na początku czerwca 2013 roku był np. sędzią meczu Lecha Poznań z Koroną Kielce (2:0) na zakończenie rozgrywek.

Tomasz Radkiewicz gościł też już wcześniej w "Ogródku", ale było to w czasach, gdy Warta Poznań występowała jeszcze w I lidze. Po raz ostatni gościł na meczu "Zielonych" (ale nie na stadionie przy Drodze Dębińskiej, lecz przy Bułgarskiej) w kwietniu 2012 roku. Warta wygrała wówczas 1:0 z Ruchem Radzionków po golu Bartosza Bereszyńskiego.

Zagrali wówczas m.in. Alain Ngamayama i Artur Marciniak, którzy grają w Warcie do dziś. Są kluczowymi zawodnikami zespołu, który wygrał rywalizację w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi i walczy o awans do II ligi. Pierwszy mecz barażowy poznaniaków z Polonią Bytom zaplanowano na godz. 15 w sobotę.