III liga. Warta Poznań kończy sezon remisem, a już za tydzień baraże

Warta Poznań zremisowała w ostatniej kolejce III ligi z Nielbą Wągrowiec 2:2. ?Zieloni? w sobotę rozegrają pierwszy mecz barażowy o awans do II ligi.
Piłkarze Warty Poznań już przed kilkoma kolejkami zapewnili sobie udział w barażu o III ligę. "Zieloni" jednak nie zwalniali tempa i pomimo pewnego awansu do końca sezonu już nie przegrali żadnego meczu. W czwartek warciarze pokonali na własnym stadionie Unię Solec Kujawski 3:1, a dziś zremisowali na wyjeździe z Nielbą Wągrowiec.

W pierwszej połowie meczu w Wągrowcu to Nielba mogła pierwsza wyjść na prowadzenie, ale strzał z rzutu karnego Dawida Jasińskiego (byłego piłkarza Warty) obronił Bartosz Pawłowski. Przed przerwą gola dla "Zielonych" strzelił Adam Durowicz, a w 60. minucie do siatki gospodarzy posłał piłkę Wojciech Onsorge. Gospodarze najpierw w 85. minucie zdobyli bramkę kontaktową, by tuż przed końcem meczu wyrównać.

"Zieloni" zakończyli sezon z 76 punktami na koncie w 34 rozegranych meczach. Już w sobotę 13 czerwca warciarze na własnym boisku zagrają pierwszy mecz barażowy o awans do II ligi. Przeciwnikiem Warty będzie zwycięzca grupy opolsko-śląskiej Polonia Bytom. Rewanż odbędzie się cztery dni później w Bytomiu.