Warta Poznań poznała rywala w barażach o awans do II ligi. W poprzednim sezonie dwa razy go ograła

Polonia Bytom wygrała ostatni mecz sezonu (3:0 z Polonią Łaziska Górne) i zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie opolsko-śląskiej III ligi. Już za tydzień bytomianie przyjadą do Poznania na pierwszy mecz barażowy z Wartą Poznań.
Kiedy pod koniec maja Warta Poznań została zwycięzcą grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi, wydawało się, że w barażu o awans do II ligi zagrają z Odrą Opole. Ta pokonała bowiem Polonię Bytom i została liderem grupy z trzypunktową przewagą i lepszym bilansem bezpośrednich spotkań. Do końca zostały cztery kolejki, ale zespół z Opola nie potrafił utrzymać przewagi. W dwóch kolejnych meczach stracił pięć punktów i znalazł się na drugim miejscu, bo Polonia Bytom wygrywała mecz za meczem. Miała dwa punkty więcej od wicelidera.

W sobotę, w ostatniej kolejce Odra wprawdzie pokonała drużynę Pniówka Pawłowice Śląskie, ale i Polonia nie zwiodła. Zwycięstwo z Polonią Łaziska Górne zapewniła bytomianom wygranie ligi i prawo gry w barażach.

Pierwszy mecz Warta Poznań zagra z Polonią 13 czerwca na swoim stadionie, rewanż odbędzie się cztery dni później w Bytomiu.

Jeszcze rok temu oba zespoły rywalizowały w II lidze i w obu meczach lepsi byli "Zieloni" - 2:1 u siebie i 3:1 na wyjeździe. Warta i Polonia utrzymały się w reformowanej lidze, ale nie dostały licencji na grę na trzecim poziomie rozgrywek i zostały zdegradowane do III ligi.