Warta Poznań już wygrała ligę, ale nadal zwycięża

Dwunaste zwycięstwo w czternastym występie w tym roku odnieśli piłkarze Warty Poznań, którzy na wyjeździe pokonali 1:0 Wdę Świecie w 32. kolejce grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi.
Jedynego gola dla zespołu Tomasza Bekasa zdobył w 13. minucie Adam Durowicz. 21-letni pomocnik po raz pierwszy wyszedł w sobotę w podstawowym składzie "Zielonych" i zapewnił im wygraną. Adam Durowicz trafił do Warty z Jaroty Jarocin w przerwie zimowej bieżącego sezonu.

Dla poznaniaków wygrana w Świeciu to już dwunasty komplet punktów w tym roku (oprócz tego mają na koncie jeszcze remis i porażkę), a jednocześnie zwycięstwo numer 22 w sezonie. Warta Poznań ma dziesięć punktów przewagi nad wiceliderem Sokołem Kleczew, a do końca sezonu pozostały dwie kolejki.

W połowie czerwca "Zieloni" zagrają baraże o wejście do II ligi. Ich rywalem będzie zwycięzca grupy opolsko-śląskiej. Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek liderem jest tam Odra Opole, ale ma tylko punkt więcej od Polonii Bytom.