Warta Poznań zagra w barażu o II ligę! "Mistrz , mistrz, Warta mistrz!"

Warta Poznań pokonała Spartę Brodnica 1:0 i na trzy kolejki przed końcem sezonu zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej III ligi. 13 czerwca "Zieloni" zagrają pierwszy mecz barażowy o awans do II ligi.
Trener Tomasz Bekas podrzucany na rękach przez piłkarzy Warty Poznań, wspólne tańce i okrzyki m.in. "Mistrz , mistrz, Warta mistrz!" - tak zespół "Zielonych" cieszył się z sobotniej wygranej. Ponieważ swój mecz w tej kolejce wygrał wicelider, Sokół Kleczew, to tylko trzy punkty dawały poznaniakom pewność, że wygrają ligę trzy mecze przed końcem sezonu.

W pierwszej połowie meczu żaden z zespołów nie wypracował sobie przewagi. Warta nie sprawiała wrażenia zespołu, który może już w sobotę zapewnić sobie pierwsze miejsce w III lidze. I choć "Zieloni" przeważali, to jednak nie potrafili stworzyć sobie żadnej dobrej sytuacji strzeleckiej, a kibice oglądali nieco nudne zawody.

Po przerwie gospodarze zaczęli grać szybciej i częściej przedostawali się pod bramkę rywali. Świetną okazję w 70. minucie meczu zmarnował Krystian Łukaszyk, który z bliska trafił piłką w słupek. Chwilę później dobrą sytuację miał Fiedosewicz, który popisał się kilkudziesięciometrowym rajdem, ale jego uderzenie odbił bramkarz. Wreszcie w 83. minucie gola strzelił Łukasz Spławski - napastnik Warty z bliska wykończył dobre dogranie Łukaszyka. Spławski przez całe spotkanie był niemiłosiernie kopany przez rywali, więc po zdobyciu bramki mógł z pełną satysfakcją cieszyć się przed rozczarowanymi rywalami.

Warta tym samym zapewniła sobie pierwsze miejsce w III lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej i zagra w barażu o II ligę. Pierwszy mecz barażowy zostanie rozegrany 13 czerwca w Poznaniu. Rewanż - cztery dni później na terenie rywala. Będzie nim zwycięzca grupy opolsko-śląskiej. Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek liderem jest tam Odra Opole, która w sobotę okazała się lepsza w meczu na szczycie - pokonała 2:1 Polonię Bytom. Zwycięzcy mają teraz trzy punkty przewagi nad pokonanymi.

Warta Poznań - Sparta Brodnica 1:0 (0:0)