Osłabiona Warta Poznań kontra zespół Piotra Reissa. Zagrają m.in. Maciej Scherfchen i Zbigniew Zakrzewski

Już w najbliższą sobotę o godz. 14 Warta Poznań zagra z Tarnovią Tarnowo Podgórne. ?Zieloni? są aktualnie liderem III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Trenerem rywala warciarzy jest Piotr Reiss, legenda Lecha Poznań.
Zeszłotygodniowe zwycięstwo 1:0 Warty Poznań z Sokołem Kleczew pozwoliło jej objąć pozycję lidera w III lidze grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Warciarze mają tyle samo punktów co zespół z Kleczewa, ale prowadzą dzięki korzystniejszemu bilansowi meczów bezpośrednich. Za plecami tych dwóch drużyn znajduje się Nielba Wągrowiec, która ma na koncie dwa punkty mniej, ale ma jeszcze do rozegrania zaległe spotkanie z Chełminianką Chełmno.

Warta Poznań w sobotę na swoim boisku zmierzy się z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Trenerem Tarnovii jest były piłkarz Lecha Poznań Piotr Reiss, który do swojego zespołu sprowadził dwóch innych byłych lechitów - Macieja Scherfchena i Zbigniewa Zakrzewskiego. Ten drugi niemal w pojedynkę wygrał swojej drużynie ostatni mecz ligowy - Tarnovia pokonała Polonię Środa Wielkopolska 3:0, a wszystkie trzy bramki zdobył właśnie Zakrzewski. Z kolei Scherfchen jeszcze w zeszłym sezonie zakładał koszulkę Warty Poznań.

Faworytem sobotniego starcia są jednak "Zieloni". To oni na ten moment są najlepszą drużyną w lidze, a szczególnie dobrze radzą sobie na swoim boisku. Warta w tym sezonie grała u siebie dziesięciokrotnie i żadnego z tych meczów nie przegrała. Z kolei Tarnovia w tym sezonie z wyjazdów przywiozła zaledwie jedno zwycięstwo i jeden remis. Poważnym osłabieniem warciarzy będzie brak najlepszego napastnika zespołu Łukasza Spławskiego, który pauzuje w tym spotkaniu za nadmiar żółtych kartek.