Trzech nowych piłkarzy w Warcie Poznań. Wśród nich były bramkarz Lecha Poznań

Bramkarz Bartosz Pawłowski oraz pomocnicy Adam Durowicz i Marcin Gałkowski to nowi piłkarze Warty Poznań. Zostali już przez zielonych zgłoszeni do rozgrywek III ligi.
Wszyscy trzej zawodnicy trenowali z zespołem Tomasza Bekasa od początku okresu przygotowawczego, występowali też w sparingach. Teraz zostali formalnie piłkarzami Warty Poznań.

Najstarszy z tej trójki jest Adam Durowicz (w listopadzie skończy 22 lata). Przez ostatnie półtora roku występował w Jarocie Jarocin, a wcześniej w Fogo Luboń. Jest wychowankiem Kani Gostyń, z której jako 16-latek trafił do juniorów Warty Poznań. Grał też w rezerwach zielonych.

Bramkarza Bartosza Pawłowskiego (we wrześniu będzie miał 21 lat) Warta Poznań sprowadziła z Sokoła Kleczew, lidera kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej grupy III ligi. Nowy bramkarz zespołu z Drogi Dębińskiej jest wychowankiem Lecha Poznań i reprezentował jego barwy w rozgrywkach juniorskich. W maju 2012 roku Bartosz Pawłowski zaliczył swój jedyny występ w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy (wyjazdowa wygrana 2:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała). W "Kolejorzu" zagrał wówczas razem z m.in. Tomaszem Kędziorą, dziś podstawowym obrońcą lechitów.

Najmłodszy z nowych zawodników zielonych to Marcin Gałkowski z rezerw Pogoni Szczecin. Niespełna rok temu występował w reprezentacji Polski do lat 17, razem z m.in. Dawidem Kownackim i Kamilem Szubertowskim z Lecha Poznań czy Bartłomiejem Drągowskim z Jagiellonii Białystok.

Już pewnie z nowymi zawodnikami w kadrze Warta Poznań zagra w ten weekend swój pierwszy oficjalny mecz w tym roku. W sobotę o godz. 14 zagra na wyjeździe z Wartą Międzychód w ćwierćfinale Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego.