Warta Poznań remisuje w przedostatniej próbie przed ligą. Dla rywali trafiali byli gracze "Zielonych"

W przedostatnim zimowym sparingu piłkarze trzecioligowej Warty Poznań zremisowali 2:2 z Pelikanem Niechanowo, liderem grupy północnej IV ligi.
W meczu rozegranym w Gnieźnie aż trzy bramki padły w ostatnim kwadransie. Do 73. minuty Pelikan Niechanowo prowadził po trafieniu Tomasza Bzdęgi, 29-letniego napastnika, który od wiosny 2003 roku do końca sezonu 2004/2005 występował w Warcie Poznań. W sobotę strzelił gola z rzutu karnego w 35. minucie. Poznaniacy wyrównali także po bramce z 11 metrów - jej zdobywcą był Wojciech Onsorge. Było to w 73. minucie.

Już dwie minuty później "Zielonych" na prowadzenie wyprowadził Michał Ciarkowski, a trzy minuty przed końcem wynik na 2:2 ustalił Damian Pawlak. 24-latek jest wychowankiem Warty Poznań - występował w niej przez cztery i pół sezonu, do końca 2010 roku.

W 2007 roku Damian Pawlak jako niespełna 17-letni junior strzelił gola w zwycięskim barażu z Unią Janikowo o wejście do I ligi.

Był to drugi remis w 11. meczu kontrolnym poznańskiej drużyny w tym roku. "Zieloni" odnieśli ponadto siedem zwycięstw i zanotowali dwie porażki. 7 marca, w próbie generalnej przed wznowieniem rozgrywek III ligi, zespół Tomasza Bekasa zmierzy się w Poznaniu z Cuiavią Inowrocław.

Pelikan Niechanowo - Warta Poznań 2:2 (1:0)

Bramki:
1:0 Tomasz Bzdęga (35. minuta, karny), 1:1 Wojciech Onsorge (73., karny), 1:2 Michał Ciarkowski (75.), 2:2 Damian Pawlak (87.)

Skład Warty Poznań: Bartosz Pawłowski - Tomasz Koziorowski, Mateusz Wypych, Wojciech Onsorge, Franciszek Siwek, Alain Ngamayama, Artur Marciniak, Filip Brzostowski, Krystian Łukaszyk, Michał Ciarkowski, Łukasz Spławski. Grali także: Mateusz Filipowiak, Nikodem Fiedosewicz, Dawid Czerniejewicz, Miłosz Brylewski, Mikołaj Marciniak, Adam Durowicz, Marcin Gałkowski