Sport.pl

Mnóstwo derbów w piłkarskiej III lidze, najciekawsze te w Poznaniu

Przerwa w rozgrywkach ekstraklasy oznacza, że w ten weekend mecze na najwyższym ligowym poziomie w Wielkopolsce będą odbywały się w III lidze. Zaplanowano aż cztery pojedynki derbowe, a najciekawiej zapowiada się spotkanie Warty Poznań z Nielbą Wągrowiec.
W tym sezonie najlepsze - poza Lechem Poznań - drużyny piłkarskie z regionu grają tylko w III lidze. Formalnie to czwarty poziom rozgrywek w kraju. Jeśli wziąć pod uwagę rywalizację klubów w rozgrywkach centralnych (trzy najwyższe poziomy ligowe), to gorsze od Wielkopolski jest tylko województwo lubuskie. Po jednym zespole na poziomie centralnym mają jeszcze tylko Lubelskie, Opolskie, Świętokrzyskie i Warmińsko-Mazurskie...

Przed ostatnią kolejką rundy jesiennej w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej liderem jest ubiegłoroczny zwycięzca Sokół Kleczew (walkę o awans przegrał w barażach). Na czwartym miejscu w tabeli jest Nielba Wągrowiec, a tuż za nią Warta Poznań. Obie te ekipy zmierzą się na boisku przy Drodze Dębińskiej w Poznaniu w sobotę o godz. 13.

Było, nie było - będzie to pojedynek trzeciej i czwartej siły piłkarskiej w Wielkopolsce. W zespole z Wągrowca grają niedawni piłkarze "Zielonych", m.in. Dawid Jasiński, Błażej Nowak czy Michał Grzesiek. A w poznańskim zespole są były snajper Nielby, Łukasz Spławski, Adrian Owczarek czy Krystian Łukaszyk, który latem nie przeszedł testów w Wągrowcu, a dziś jest wiceliderem ligowych strzelców z dziewięcioma golami na koncie.

W weekend odbędą się jeszcze inne derby regionu. Wspomniany Sokół Kleczew zagra na wyjeździe z Victorią Września, rezerwy Lecha Poznań w niedzielę podejmą we Wronkach Jarotę Jarocin, a w Ostrowie zmierzą się Ostrovia 1909 z Centrą.

Więcej o: