Piąte zwycięstwo Warty w Centralnej Lidze Juniorów

W meczu 14. kolejki grupy Centralnej Ligi Juniorów Warta Poznań pokonała u siebie Zawiszę Bydgoszcz 4:2. Było to piąte zwycięstwo ?Zielonych? w tym sezonie.
Przed tą seria spotkań Warta zajmowała 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 15 punktów. W starciu z Zawiszą poznaniacy objęli prowadzenie przed przerwą za sprawą Mateusza Wypycha. 10 minut po zmianie stron goście doprowadzili do wyrównania po golu Norberta Czachorowskiego. Warta szybko jednak znów znalazła się na prowadzeniu, a na listę strzelców wpisał się Jakub Kliks. W 71 minucie znów jednak był remis kiedy do bramki Warty trafił Arkadiusz Gajewski. Szalę zwycięstwa na swoją korzyść "Zieloni" przechylili w końcowych minutach. W 82 minucie trzecią bramkę dla Warty zdobył Adrian Szynka, zaś tuż przed końcem meczu jego wynik ustalił Mikołaj Marciniak.

Dzięki temu zwycięstwu Warta awansowała na 10 miejsce w tabeli. Jej lider - Lech Poznań - swoje wyjazdowe spotkanie z Olimpią Grudziądz rozegra w środę 5 listopada.

Warta Poznań - Zawisza Bydgoszcz 4:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Wypych (29), 1:1 Czachorowski (55), 2:1 Kliks (58), 2:2 Gajewski (71), 3:2 Szynka (82). 4:2 Marciniak (90)

Warta: Krystian Woźniak, Tomasz Koziorowski (55. Adrian Szynka), Mateusz Wypych, Oskar Kozłowski, Nikodem Fiedosewicz, Dariusz Wróblewski, Miłosz Brylewski, Błażej Solarski (75. Krzysztof Pawłowski), Fabian Burzyński (65. Mikołaj Marciniak), Piotr Gąska, Mateusz Lewandowski (46. Jakub Kliks)