Koniec zamieszania w III lidze. Calisia wycofała się z rozgrywek

Warta Poznań zajmie miejsce Calisii Kalisz w terminarzu rozgrywek III ligi. Kaliski klub wycofał się z rywalizacji.
Calisia nie dostała licencji na nowy sezon, ale znalazła się w terminarzu opublikowanym przed tygodniem przez prowadzący rozgrywki Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej. Nie było w nim za to Warty, która licencję otrzymała w poniedziałek. Jeśli odwołanie złożone przez Calisię zostałoby rozpatrzone pozytywnie, powstałby duży problem, bowiem aby zachować 18 drużyn w III lidze, trzeba by jedną zdegradować. Ten los spotkałby Pogoń Mogilno. Odwołaniem Calisii miał się zająć Wielkopolski Związek Piłki Nożnej we wtorek po południu.

Tymczasem klub z Mogilna poinformował na swojej stronie internetowej, że na wtorkowym zebraniu przedstawicieli klubów III ligi w Bydgoszczy, Calisia wycofała się z rozgrywek. To rozwiązuje problem Pogoni, która tym samym na pewno zagra w III lidze.

Na zebraniu zdecydowano też, że w kolejnym sezonie liczba zespołów w III lidze obejmującej województwa wielkopolskie i kujawsko-pomorskie zostanie zredukowana z 18 do 16. Oznacza to, że w nadchodzącym sezonie z III ligi spadnie pięć lub sześć zespołów, a mistrz III ligi będzie musiał rywalizować o awans do II ligi w barażach.