Warta Poznań zostanie ukarana walkowerem za nierozegrany mecz w Pucharze Polski

- Mecz Warty Poznań z Wisłą Puławy w Pucharze Polski został odwołany. Goście wygrają to spotkanie walkowerem - mówi rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.
Warta Poznań podała termin i godzinę meczu z Wisłą Puławy (sobota 19 lipca, o godz. 17), a także ceny biletów na to spotkanie (5 zł), a tymczasem, jak twierdzi rzecznik PZPN, nawet... nie zgłosiła się do tych rozgrywek. - Żeby uczestniczyć w Pucharze Polski, trzeba mieć drużynę zgłoszoną do rozgrywek mistrzowskich, a Warta Poznań takiej drużyny nie zgłosiła - mówi Jakub Kwiatkowski.

Zamieszanie wynika z przekształceń w poznańskim klubie. Zespół piłkarski został przeniesiony ze struktur stowarzyszenia, jakim jest Klub Sportowy Warta Poznań do Warty Poznań Spółka Akcyjna. Legalność tego manewru ma potwierdzić (lub zanegować) zarząd PZPN podczas wtorkowego posiedzenia zarządu związku. Do tego czasu "Zieloni" formalnie nie mają drużyny. Bowiem od opinii zarządu PZPN rozpatrzenie wniosku licencyjnego Warty Poznań na III ligę uzależnia komisja licencyjna Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

- Wysłaliśmy nawet pismo do Warty Poznań z pytaniem, czy przystępuje do Pucharu Polski, ale ona nawet nie odpowiedziała na to pismo - mówi rzecznik Jakub Kwiatkowski. - W tej sytuacji mecz Warty Poznań z Wisłą Puławy w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski został odwołany. Goście wygrają to spotkanie walkowerem - wyjaśnia.

Dodajmy, że w rundzie wstępnej Wisła Puławy ma wolny los i automatycznie znajdzie się w zaplanowanej na 13 sierpnia I rundzie.