Sport.pl

Prezes Izabella Łukomska-Pyżalska szuka sponsorów na nowy sezon

?Najstarszy klub piłkarski w Poznaniu, 102-letnia Warta Poznań poszukuje sponsorów na sezon 2014/2015. Gorąco zachęcam do współpracy!? - pisze na Twitterze Izabella Łukomska-Pyżalska, prezes sekcji piłkarskiej Warty Poznań.
Swoją decyzję o wycofaniu się z zarządzania drużyną piłkarską Warty Poznań ogłosił w poniedziałek wiceprezes sekcji Maciej Dittmajer. To on niemal rok temu wziął na siebie obowiązek utrzymania i zbudowania drużyny na kończący się właśnie sezon II ligi. Prezes Izabella Łukomska-Pyżalska oddała władzę nad zespołem "Zielonych" Maciejowi Dittmajerowi, a sama pozostała sponsorem klubowych obiektów.

"Bardzo dziękuję wiceprezesowi Maciejowi Dittmajerowi za konstruktywną i sprawną współpracę na rzecz naszego klubu. Nie udało nam się osiągnąć wyznaczonego celu, jakim był awans do I ligi. Niemniej jednak plan minimum, czyli utrzymanie w II lidze został zrealizowany, pomimo wyraźnie słabych wyników w ostatnich spotkaniach wyjazdowych" - komentuje teraz Izabella Łukomska-Pyżalska, a następnie informuje, że rozpoczyna poszukiwania osób, które mogłyby pomóc w finansowaniu działalności sekcji: "Najstarszy klub piłkarski w Poznaniu, 102-letnia Warta Poznań poszukuje sponsorów na sezon 2014/2015. Gorąco zachęcam do współpracy!"

Na razie nie wiadomo jednak, w której lidze zagrają w przyszłym sezonie piłkarze Warty Poznań. Zespół wprawdzie zapewnił już sobie pozostanie w II lidze, ale na razie jest bez licencji na grę w niej w nadchodzących rozgrywkach. Do spłacenia są poważne zaległości finansowe, a Warta musi też postawić dach nad jedną z trybun swojego stadionu.

Więcej o:
Komentarze (3)
Prezes Izabella Łukomska-Pyżalska szuka sponsorów na nowy sezon
Zaloguj się
 • dio62

  Oceniono 5 razy 3

  to już agonia Warty

 • 22lullaby33

  Oceniono 6 razy 2

  No to już chyba wiadomo, dlaczego w tych dwóch meczach grali, jak grali. Po prostu piłkarze widzą tę beznadzieję, w jakiej znalazł się piłkarski klub, z długami, z brakującą inwestycją, z grożącą degradacją z powodu braku licencji i z panią prezes, która zamiast o piłce marzyła o brukselce. A sponsorów nie będzie, tylko wariat łożyłby pieniądze na klub, którym steruje pani Pyżalska. Pyżalska wpompowała w Wartę sporo i skończyło się na II lidze. Z Pyżalską Warta to worek bez dna, bez niej też. Skupcie sie w Warcie na kobiecej piłce nożnej - będzie przynajmniej na co popatrzeć.

 • miauuuczur

  Oceniono 3 razy 1

  aż strach pomyśleć co by było jakby ekipa Izki wzięła władze w Polsce :) na szczęście palig-na chyba kończą swój byt polityczny

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX