Sport.pl

Maciej Dittmajer zrezygnował z bycia wiceprezesem Warty Poznań

Po niespełna roku sprawowania funkcji wiceprezesa ds. sportowych sekcji piłkarskiej Warty Poznań, Maciej Dittmajer zrezygnował ze stanowiska.
Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie decyzja Macieja Dittmajera ma związek nie tylko z ostatnimi wynikami piłkarzy "Zielonych" w II lidze, ale także kwestiami własnościowymi w przyszłej spółce Warta Poznań SA. Klub ma też problemy z uzyskaniem licencji na grę w przyszłym sezonie II ligi.

Maciej Dittmajer pozostanie wiceprezesem sekcji tylko do końca tego sezonu. W czerwcu 2013 roku przejął zarządzanie zespołem Warty od prezes sekcji Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej. Był odpowiedzialny za zbudowanie i utrzymanie drużyny.

Drużyna typowana do awansu do I ligi dobrze spisywała się tylko przez pierwsze miesiące sezonu, gdy była nawet liderem rozgrywek. Wiosną szybko straciła realne szanse na powrót na zaplecze ekstraklasy. Groził jej nawet spadek do III ligi. Dwa ostatnie mecze "Zieloni" przegrali w beznadziejny sposób - 2:6 z Gryfem Wejherowo i 0:4 z Błękitnymi Stargard Szczeciński. - Był to dla mnie bardzo ważny rok. Mam jednak mieszane uczucia co do ostatecznego wyniku sportowego, uważam że nie wykorzystaliśmy w pełni szansy powalczenia o awans sportowy - mówi Maciej Dittmajer na oficjalnej stronie klubu. - Udało się jednak wykonać plan minimum, czyli utrzymać zespół w nowej, zorganizowanej II lidze. Mam nadzieję, ze następcy uda się przebudować zespół, aby w najbliższym czasie mógł powalczyć o powrót do I ligi. Będę ten proces obserwował już jako wierny kibic Warty.

Więcej o: