Warta Poznań wygrała w Bytomiu z Polonią. Przerwana zła passa na wyjazdach

Piłkarze Warty Poznań pokonali w Bytomiu Polonię 3:1 i odnieśli pierwsze od ponad pół roku wyjazdowe zwycięstwo w grupie zachodniej II ligi.
12 października 2013 roku poznaniacy zwyciężyli 1:0 Raków w Częstochowie i potem ich dobra passa w meczach wyjazdowych się skończyła. Serię czterech kolejnych porażek w gościach "Zieloni" przerwali 12 kwietnia remisem w Głogowie, a teraz wreszcie przywieźli z wyjazdu trzy punkty.

Na bezpieczne prowadzenie wyprowadził poznaniaków duet doświadczonych piłkarzy - Michał Goliński i Grzegorz Rasiak. Pierwszy z nich już w 14. minucie wykończył kontratak skutecznym strzałem w dolny róg bramki Polonii. W 31. minucie dołożył asystę - dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a Grzegorz Rasiak strzałem głową pokonał Mateusza Mikę. Jeszcze przed przerwą Michał Goliński mógł właściwie rozstrzygnąć losy meczu, ale przegrał pojedynek z bramkarzem gospodarzy.

Tuż po zmianie stron piłkę do poznańskiej bramki posłał rezerwowy Dawid Cempa. Poznaniacy bronili się, sporo pracy miał Semir Bukvić, ale drugi gol dla Polonii już nie padł. Za to w doliczonym czasie gry wygraną Warty przypieczętował Mateusz Pogonowski.

Polonia Bytom - Warta Poznań 1:3 (0:2)

Bramki:
0:1 Goliński (14. minuta), 0:2 Rasiak (31.), 1:2 Cempa (47.), 1:3 Pogonowski (90.+1)

Warta: Bukvić - Marciniak, Ł. Jasiński, Ngamayama, Kocot - Bartkowiak, Chromiński (72. Pogonowski) - Nowak (82. Onsorge), Goliński, Ciarkowski Ż (89. Piceluk), Rasiak.

Pozostałe wyniki 26. kolejki: Ruch Zdzieszowice - Jarota Jarocin 1:1, UKP Zielona Góra - Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. 0:0, Gryf Wejherowo - Raków Częstochowa 0:3, MKS Kluczbork - Odra Opole 1:0, Rozwój Katowice - Zagłębie Sosnowiec 0:2, Chrobry Głogów - Górnik Wałbrzych 1:0, Calisia Kalisz - Bytovia Bytów 2:3, KS Polkowice - Błękitni Stargard 0:3 (walkower).