Kto trenerem Warty Poznań? Trzech kandydatów: były bramkarz, obrońca, pomocnik

Dariusz Dźwigała, Czesław Owczarek, Mariusz Bekas - jeden z tych szkoleniowców może zastąpić Marka Kamińskiego na stanowisku trenera Warty Poznań.
Władze poznańskiego klubu szukają trenera dla swoich piłkarzy od niedzieli. Dzień po porażce 1:3 z Ruchem Zdzieszowice - szóstym przegranym spotkaniu z siedmiu ostatnich w II lidze - posadę stracił Marek Kamiński. Kandydatów do zastąpienia go jest co najmniej trzech. Dwóch było wcześniej związanych z Wartą Poznań. To Czesław Owczarek, były obrońca "Zielonych", a także trener jeszcze do grudnia 2012 roku. Prowadził wówczas zespół w I lidze, ale gdy z finansowania sekcji wycofała się Izabella Łukomska-Pyżalska, trener odszedł, podobnie jak większość podstawowych zawodników. Obecnie Czesław Owczarek trenuje III-ligową Polonię Środa Wlkp.

Drugi kandydat z przeszłością w klubie to Mariusz Bekas, kiedyś bramkarz poznańskiej drużyny. Jako trener pracował w m.in. w Warcie, Wiśle Płock, Mieszku Gniezno, Elanie Toruń i ŁKS Łomża. Teraz trenuje Pelikana Niechanowo.

Najbogatszą karierę piłkarską spośród kandydatów na trenera "Zielonych" ma Dariusz Dźwigała. W ekstraklasie rozegrał ponad ćwierć tysiąca spotkań. Po zakończeniu gry, trenował piłkarzy Startu Otwock, Radomiaka Radom i był asystentem w Jagiellonii Białystok.

Lista kandydatów wciąż jest otwarta i w związku z tym bardzo możliwe jest, że nowy trener Warty Poznań nie zostanie wybrany w tym tygodniu. Według pierwotnych planów następca Marka Kamińskiego miał poprowadzić poznański zespół już w sobotnim spotkaniu z Rozwojem Katowice. Jeżeli żaden z kandydatów nie przekona dop siebie szefów sekcji, wówczas rolę pierwszego trenera będzie pełnił w sobotę Piotr Kowal, dotychczas asystent Marka Kamińskiego.