Warta Poznań wygrała kolejny sparing. Znów nie straciła gola!

Gol strzelony przez Grzegorza Rasiaka dał Warcie Poznań wygraną 1:0 w meczu kontrolnym z pierwszoligową Chojniczanką Chojnice. Dla ?Zielonych? to już szósta sparingowa wygrana w tym roku i piąta bez straty bramki.
Beniaminek I ligi też dobrze radzi sobie w sparingach. Wygrał m.in. 4:1 z Pogonią Szczecin i 3:1 z Wisłą Kraków. Ostatnio rozbił 4:1 Start Warlubie. Jednak w meczu z Wartą Poznań, rozegranym w Wągrowcu po raz pierwszy w tym roku Chojniczanka nie zdobyła bramki.

Nie jest to zaskakujące, bo akurat gra "Zielonych" w obronie wygląda bardzo dobrze w tym okresie przygotowawczym. Warta straciła tylko jedną bramkę w sześciu sparingach. Wszystkie wygrała. Tym razem zwycięstwo drużynie Marka Kamińskiego zapewnił Grzegorz Rasiak, który pokonał bramkarza Chojniczanki strzałem z dystansu.

Dotychczasowe wyniki Warty Poznań w sparingach: Lechia Gdańsk 4:0, Fogo Luboń 2:1, Ślęza Wrocław 2:0, Polonia/Sparta Świdnica 1:0, Górnik Wałbrzych 2:0.

Chojniczanka Chojnice - Warta Poznań 0:1

Bramka:
Grzegorz Rasiak (32. minuta)

Warta w I połowie: Bukvić - Kocot, Ł. Jasiński, Ngamayama, Grzesiek - Bartkowiak, Chromiński - Gregorek, Pogonowski, Ciarkowski - Rasiak. Warta w II połowie: Beser - Kocot (60. Brzostowski), Ł. Jasiński (60. Maruniak), Onsorge, Wróblewski - Marciniak, Scherfchen - Piceluk, Goliński, Nowak - Spławski.