Interesował się nim Lech Poznań. Teraz jest na testach w Warcie Poznań

Były młodzieżowy reprezentant Polski, 21-letni Mateusz Bany z Miedzi Legnica przyjechał na testy do Warty Poznań i zagra we wtorek przeciwko Wiśle Kraków, podobnie jak młodszy od niego o rok skrzydłowy Polonii Środa Wlkp. Dominik Mucha.
- Nasz dział skautingu wytypował tego piłkarza do dalszych obserwacji. I my tę obserwację prowadzimy, jego nazwisko jest w mojej głowie - mówił rok temu o Mateuszu Banym trener Lecha Poznań Mariusz Rumak. Przez rundę wiosenną poprzedniego sezonu młody stoper był podstawowym graczem Miedzi Legnica, był też powoływany do reprezentacji Polski U-21. Latem jednak ówczesny trener pierwszoligowego klubu Rafał Ulatowski pominął Mateusza Banego w kadrze na obóz przygotowawczy i piłkarz nie zagrał więcej w lidze.

Był od tego czasu testowany w kilku zespołach, niedawno w drugoligowym Radomiaku Radom. Teraz przyjechał do Poznania i we wtorek zagra w sparingu "Zielonych" z Wisłą Kraków.

Szansę pokazania się w tym spotkaniu dostanie też Dominik Mucha. To 20-letni skrzydłowy Polonii Środa Wlkp. Pod koniec ubiegłego roku był sprawdzany przez... Miedź Legnica. W trzeciej lidze strzelił jesienią cztery gole w 18 meczach.

W meczu z Wisłą Kraków zagrają też Semir Bukvić, Patryk Oleksa i Dominik Chromiński. Cała trójka założyła już stroje Warty Poznań podczas sobotniej gry z Lechią Gdańsk w Jarocinie (4:0).