Sport.pl

Prezes Warty Izabella Łukomska-Pyżalska 98. wśród najbogatszych Polek

Grażyna Kulczyk to najbogatsza Polka - wynika z rankingu tygodnika "Wprost". Jej majątek oszacowano na 2,4 mld zł. Prezes Warty Poznań Izabella Łukomska-Pyżalska jest w pierwszej setce.
Wprost opublikował ranking 100 najbogatszych kobiet. Na czele znalazła się była żona najbogatszego Polaka Jana Kulczyka, właścicielka m.in. Starego Browaru i mecenaska sztuki, która mieszka dziś m.in. w Szwajcarii.

W zestawieniu znalazły się również inne Wielkopolanki, m.in. Solange Olszewska (współwłaścicielka Solarisa Bus & Coach) oraz Dominika Kulczyk, córka Jana i Grażyny Kulczyków.

Na 98. miejscu w rankingu sklasyfikowano Izabelę Łukomską-Pyżalską, prezes Warty Poznań. Jej majątek oszacowano na 16 mln zł. "Kilkanaście lat temu reklamowała soki Tarczyn i wodę Jurajską, a w skąpej bieliźnie pozowała dla "Playboya" i "CKM". Dzisiaj jest prezesem pierwszoligowej Warty Poznań i współwłaścicielką firmy deweloperskiej ze stolicy Wielkopolski. Family House, gdzie blondwłosa bizneswoman ma 32 proc. udziałów, zajmuje się budową mieszkań, apartamentów i lokali usługowych na terenie Wielkopolski. Do tej pory firmy wybudowała 750 mieszkań i domów, a w 2011 r. osiągnęła 39,5 mln zł przychodów" - pisze Wprost.

Komentarze (1)
Prezes Warty Izabella Łukomska-Pyżalska 98. wśród najbogatszych Polek
Zaloguj się
  • darioz100

    Oceniono 5 razy 3

    Gdyby nie Warta i inna działalność charytatywna np. pomoc Fundacji Pana Smolenia, to Pani Prezes byłaby w rankingu jeszcze wyżej. Fajnie, że tak pomaga innym. Dla mnie to przykład kobiety sukcesu. Na dodatek mieszkania oferowane przez jej firmę sa na ludzką kieszeń.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX