Sport.pl

Grzegorz Rasiak zawarł w umowie z Wartą Poznań swoje wielkie marzenie

Swój pierwszy mecz w rozgrywkach drugiej ligi nowego sezonu rozegra w Warcie Poznań były reprezentant Polski Grzegorz Rasiak. Jego umowa z klubem opiewa na dwa lata, ale może zostać skrócona, o ile... zechce tak Lech Poznań.
Grzegorz Rasiak pochodzi ze Szczecina, ale od dziecka mieszka w Poznaniu. Tu dorastał, tu także zaczął interesować się piłką nożną. Jest zagorzałym kibicem Lecha Poznań. Dlatego właśnie w umowie kontraktowej z Wartą Poznań zawarł swoje wielkie marzenie, jakim jest gra w Kolejorzu. Marzenie nigdy nie spełnione, gdyż nigdy barw swego ukochanego klubu nie reprezentował. Lista ekip, w jakich występował Grzegorz Rasiak, jest bardzo długa i obejmuje aż 13 pozycji, także z Anglii (Tottenham Hotspur, FC Southampton, Bolton Wanderers, Reading, Watford czy Derby County), Cypru. Są dwa kluby wielkopolskie: Warta Poznań (do 1998 roku i teraz) i Dyskobolia Grodzisk Wlkp. (2001-04). Lecha Poznań nie ma i nie wiadomo, czy kiedykolwiek będzie.

Nie ma wątpliwości, że Grzegorz Rasiak marzy o tym, by zagrać w Kolejorzu. Świadczy o tym zapis jego umowy z Wartą Poznań. Kontrakt jest dwuletni, ale może być rozwiązany w każdym momencie w chwili, gdyby piłkarz dostał ofertę właśnie z Lecha Poznań. Grzegorz Rasiak taką klauzulę sobie zastrzegł.

- Do tej pory był tylko jeden piłkarz Warty Poznań, który miał taki zapis. To byłem ja - śmieje się Piotr Reiss, do niedawna piłkarz Warty Poznań, który wrócił do Kolejorza. U niego jednak stało się to po wygaśnięciu kontraktu, nie musiał go zrywać. - Życzę Grzesiowi, aby i on tego doczekał - dodaje Piotr Reiss.

Więcej o:
Komentarze (6)
Grzegorz Rasiak zawarł w umowie z Wartą Poznań swoje wielkie marzenie
Zaloguj się
 • crinos_pl

  Oceniono 76 razy 64

  Myślałem, że ma mieć regularnie przycinane gałęzie, a tu taka niespodzianka :)

  A na serio: powodzenia w Warcie i rychłego awansu!

 • ketjow1978

  Oceniono 35 razy 31

  Zabawne, że koleś z którego nabija się pół Polski (ta bardziej buraczana), był piłkarzem Tottenhamu, klubu nieosiągalnego dla 99,99 procent polskich piłkarzy. Strzelił nawet bramkę Liverpoolowi, tylko sędzia jej nie
  uznał, z bliżej nieznanych powodów :)
  Powodzenia Grzegorz w Warcie

 • methadone

  Oceniono 20 razy 20

  Heh przydałby się w Lechu, ale 10 lat temu. Pamiętam jak w 2003 Lech przegrał z Dyskobolią 2:3, a decydującą bramkę w doliczonym czasie gry strzelił Rasiak (z asysty Mili) faulując przy tym bramkarza Tyrajskiego. Byłem na tym meczu :)

 • tomaszjaszczuk

  Oceniono 6 razy -4

  Trochę dziwne, że nikt z ekstraklasy nie chce gracza pokroju Rasiaka, było nie było eksreprezentanta Polski i piłkarza, który grał w Premier League. Który trener prowadzi swoje drużyny do największej liczby zwycięstw? Jak często wygrywają ekipy trenowane przez Kloppa, Van Gaala, Capello, Hiddinka i inne sławy? Zapraszam do lektury tjaszczuk.blogspot.com/2013/07/z-wiktoria-im-do-twarzy-ranking.html

 • lgdacza

  Oceniono 114 razy -58

  Widzę, że Poznań to specyficzne miasto o wyjątkowym klimacie. Strach już nawet przez nie przejżdżać bo świrowanie gwarantowane. Amica z marzeniami o Miszczu, Rumak z tym samym, a i jeszcze puchary, Rasiak o Lechu...itd,itp. Co on nie wie, że taki twór nie istnieje? A nawet jak powstanie, to Pan Panie Grzegorzu, żył już z pewnością nie będzie. Szybciej Wronki wchłoną Poznań!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX