Warta Poznań rozpoczyna walkę w II lidze. Zrewanżuje się Zagłębiu Sosnowiec?

- Chęć rewanżu na Zagłębiu była w moich zawodnikach tak duża, że najchętniej wyszliby na mecz następnego dnia - mówi trener Warty Poznań Marek Kamiński przed sobotnim meczem, którym ?Zieloni? rozpoczną swoje zmagania w II lidze.
Rywalem Warty będzie Zagłębie Sosnowiec, z którym poznaniacy przegrali w środę 1:4 w Pucharze Polski. - Czujemy olbrzymi niedosyt, bo mieliśmy masę sytuacji bramkowych i nasza gra była naprawdę dobra. Nie zmienia to faktu, że przegraliśmy, wynik poszedł w świat i Puchar Polski mamy z głowy. Gdy po meczu rozmawiałem z zawodnikami, mówili, że najchętniej rewanż zagraliby od razu. Z motywacją zespołu nie mam więc najmniejszych problemów - mówi trener Warty Marek Kamiński.

Warta nie zagra w lidze tym samym składem co w meczu pucharowym. - Zmianę wymuszają na mnie przepisy. W Pucharze Polski nie ma wymogu gry młodzieżowców, w II lidze na boisku musi być ich dwóch. Czy będą inne zmiany, jeszcze nie wiem - informuje szkoleniowiec.

Wiadomo, że początek sezonu z głowy ma znany z występów w Amice Wronki napastnik Warty Karol Gregorek, który w środę w Sosnowcu zszedł z boiska po kilku minutach gry. - Karol myślał, że już jest w pełni zdrowy po kontuzji mięśnia przywodziciela. Wszedł, uraz się odnowił i pogłębił, a to oznacza, że znów nie może grać - mówi trener Kamiński. Akurat w ataku szkoleniowiec Warty ma pewien komfort - może bowiem liczyć na gwiazdę zespołu Grzegorza Rasiaka oraz skutecznego w ubiegłym sezonie w barwach Stomilu Olsztyn Pawła Piceluka.

Mecz Warty z Zagłębiem Sosnowiec rozpocznie się w sobotę o godz. 18 na stadionie przy Drodze Dębińskiej.