Warta Poznań odpadła z Pucharu Polski. 1:4 z rywalem z tej samej ligi!

Już na pierwszym meczu skończyła się tegoroczna przygoda piłkarzy Warty Poznań w Pucharze Polski. Wysoko, bo aż 1:4, przegrali w Sosnowcu z Zagłębiem. A to przecież także drużyna drugoligowa, z którą Zieloni mają rywalizować w rozgrywkach.
Środowy mecz był pierwszym z trzech, jakie tej jesieni rozegrają ze sobą Warta Poznań i Zagłębie Sosnowiec. I oby było to spotkanie najmniej udane dla "Zielonych", bo inaczej plan szybkiego powrotu do pierwszej ligi może spalić na panewce, podobnie jak próba podbicia Pucharu Polski.

Poznańska Warta, naszpikowana graczami znanymi z ekstraklasy oraz prowadzona do boju przez wielokrotnego reprezentanta Polski Grzegorza Rasiaka, przed przerwą zdecydowanie dominowała na boisku w Sosnowcu. Sam Grzegorz Rasiak miał dwie świetne okazje bramkowe, dwie kolejne zmarnował Paweł Piceluk. Gospodarze ograniczali się do kontr i przed przerwą jedną z nich wykorzystali - w 25. minucie Tomasz Szatan przejął piłkę w środku boiska, podał do Michała Cyganka, a ten ładnym strzałem pokonał Adriana Lisa. "Zieloni" wyrównali tuż po przerwie. Michał Ciarkowski dośrodkował w pole karne, a Grzegorz Rasiak pokazał, że głową gra świetnie. Było 1:1, Warta wciąż atakowała i mogła mieć nadzieje na zwycięstwo i awans.

Dalsza część drugiej połowy była jednak koszmarem poznaniaków. W 56. minucie Lis sfaulował rywala w polu karnym Warty i Łukasz Grube podwyższył na 2:1. Dwadzieścia minut później "Zieloni" byli bliscy wyrównania, ale po strzale Adriana Bartkowiaka piłka trafiła w poprzeczkę. W następnej akcji złudzeń warciarzy pozbawił Bartłomiej Czarnecki, który strzelił trzeciego gola dla Zagłębia. Wówczas już było jasne, że Warta pożegna się z Pucharem Polski.

Zagłębie Sosnowiec - Warta Poznań 4:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Cyganek (25.), 1:1 Rasiak (49.), 2:1 Grube (56. z karnego), 3:1 Czarnecki (77.), 4:1 Ninković (83.)

Zagłębie: Wieczorek - Sierczyński, Jarczyk, Ostrouszko Ż, Ninković - Tylec, Matusiak Ż, Grube, Sadowski (57. Domański) - Szatan Ż (40. Czarnecki), Cyganek (85. Kazimierczyk). Warta: Lis - D. Jasiński, Ł. Jasiński, Ngamayama, Kocot - Bartkowiak, Scherfchen - Ciarkowski, Piceluk (77. Gregorek, 88. Maruniak), Marciniak Ż (62. Goliński) - Rasiak.