Warta Poznań dostała dotkliwą lekcję od Podbeskidzia Bielsko-Biała. "Było widać różnicę"

Tylko trzech piłkarzy z wiosennej kadry Warty Poznań zagrało w sobotnim sparingu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Rywal z ekstraklasy nie pozostawił żadnych złudzeń drużynie budowanej dopiero na nowy sezon w II lidze.
- W tym meczu zagrały dwie jedenastki Warty i dwie Podbeskidzia. W zespole z Bielska-Białej w pierwszym składzie wystąpiło wielu młodych graczy, którzy zasuwali, aż miło - opowiada dyrektor Warty Zbigniew Śmiglak i przyznaje: - Było widać różnicę między ekstraklasą a II ligą.

Już do przerwy było jasne, że drużyna Czesława Michniewicza wygra sparing. Prowadziła bowiem aż 3:0. Podbeskidzie wyszło na prowadzenie po rzucie karnym, który był konsekwencją błędu bramkarza Warty Pawła Besera. Dwie kolejne bramki padły po tym, jak poznaniacy pogubili się w kryciu.

Takie błędy nie mogą dziwić, bo wielu piłkarzy, którzy wyszli na boisko w Popowie, po raz pierwszy spotkało się na czwartkowym treningu. Z drużyny zielonych z rundy wiosennej zagrało tylko trzech piłkarzy: bramkarz Adrian Lis oraz Wojciech Onsorge i Adrian Bartkowiak. Wystąpiło za to wielu zawodników, którzy liczą na kontrakt w Warcie. Nowi w tym gronie to obrońca Lecha Poznań Adrian Cieślak, pomocnik Wisły Płock Daniel Mitura oraz dwaj pomocnicy GKS-u Dopiewo: Jakub Solarek i Paweł Noga.

Dopiero w poniedziałek poznański klub ma ogłosić, który z testowanych piłkarzy zostanie na dłużej w Warcie. Wiadomo natomiast, że od początku tygodnia trener Marek Kamiński będzie przeprowadzał z drużyną dwa treningi dziennie.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Warta Poznań 4:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Dusan Uskovic (5. minuta, karny) 2:0 Kamil Kurowski (12.), 3:0 Dusan Uskovic (39.), 4:0 Damian Chmiel (78.).

W Warcie zagrali: Adrian Lis, Paweł Beser, Dariusz Wróblewski, Wojciech Onsorge, Adrian Bartkowiak, Adrian Cieślak, Daniel Mitura, Dawid Czerniejewicz, Michał Grzesiek, Piotr Kurminowski, Błażej Nowak, Adrian Owczarek, Mateusz Maruniak, Michał Ciarkowski, Jakub Solarek, Dominik Drzewiecki, Michał Trenkler, Michał Goliński, Maciej Scherfchen, Dawid Jasiński, Karol Gregorek, Paweł Noga, Przemysław Kocot, Artur Marciniak.