Warta Poznań dostała licencję i zagra w II lidze

PZPN przyznał w czwartek licencję Warcie Poznań na grę w II lidze. W piątek o godz. 13 władze sekcji mają przedstawić swoje plany na nadchodzący sezon.
Warcie Poznań po spadku z I ligi groził całkowity upadek i gra na poziomie IV ligi. Długi zostały jednak spłacone, poznański klub dostał zgodę na grę w II lidze i wystartuje w niej w przyszłym sezonie. Musi zapłacić 2 tys. zł kary za "naruszenie kryteriów finansowych", zostanie też objęty nadzorem finansowym i infrastrukturalnym. Ten drugi oznacza, że Warta musi postarać się o krytą trybunę w "Ogródku".

Na piątek na godz. 13 prezes sekcji piłkarskiej Izabella Łukomska-Pyżalska zwołała konferencję prasową. Prawdopodobnie przedstawi nowego sponsora i zasady funkcjonowania klubu w II lidze. Wiadomo, że powstanie zupełnie nowy zespół, którego trenerem będzie Marek Kamiński. 1 lipca Warta rozpocznie treningi, a już dwa dni później zagra na swoim stadionie sparing z Jagiellonią Białystok. Będzie on też okazją do zaprezentowania okolicznościowych monet 2- i 5-złotowych, dedykowanych Warcie.