Sport.pl

Warta Poznań rusza po licencję na II ligę

Warta Poznań złożyła wniosek o licencję na grę w II lidze i być może w czwartek ją dostanie. Jeśli tak, rozpocznie budowanie nowej drużyny - jej trenerem będzie prawdopodobnie Marek Kamiński.
Warta Poznań spadła w minionym sezonie z I ligi po tym, jak zajęła trzecie od końca miejsce w tabeli. Na dodatek PZPN nie przyznał klubowi licencji na grę na tym poziomie z powodu długów.

Problem w tym, że podobne wymagania finansowe jak w I lidze, dotyczą również II ligi i Warta starała się o prawo gry w niej, bo wciąż zalegała z płatnościami w Urzędzie Skarbowym i ZUS oraz wobec piłkarzy. Prezes sekcji piłkarskiej Izabella Łukomska-Pyżalska skłaniała się raczej ku startowi w rozgrywkach IV ligi.

Od kilkunastu dni pani prezes prowadzi jednak rozmowy z poznańskim radcą prawnym Maciejem Dittmajerem, który jest zainteresowany wejściem do władz sekcji. Efekt tych negocjacji jest na razie taki, że Warta rozpoczęła starania o licencję na grę w II lidze. Trwa spłacanie długów, a część dokumentów licencyjnych została już wysłana do PZPN. Osobiście w stolicy pojawi się w czwartek wiceprezes sekcji Maciej Chłodnicki. Być może wróci do Poznania z drugoligową licencją. Dzień później poznański klub ma zwołać konferencję prasową, na której poinformuje o tym, jak będzie wyglądała Warta w przyszłym sezonie. Plan optymistyczny zakłada oczywiście grę w II lidze.

Prawdopodobnie drużynę poprowadzi w nowych rozgrywkach Marek Kamiński, w minionym sezonie trener III-ligowej Nielby Wągrowiec, a wcześniej szkoleniowiec m.in. w grupach młodzieżowych Amiki Wronki, Dyskobolii Grodzisk Wlkp. Był też asystentem Władysława Żmudy w reprezentacji Polski do lat 19.

Co do zawodników, to ważne kontrakty z klubem mają m.in. Adrian Lis, Mateusz Pogonowski i Paweł Piceluk, który ostatnie pół roku spędził w Stomilu Olsztyn. - Mamy też sygnały od zawodników, którym kończą się umowy 30 czerwca, że chcieliby nadal występować w Warcie - mówi wiceprezes Maciej Chłodnicki. Jednym z takich graczy jest doświadczony obrońca Adrian Bartkowiak.

Piłkarzem o najdłuższym stażu w Warcie jest Alain Ngamayama, który też nie wyklucza dalszej gry w zespole. - Co prawda nic nie wiem na temat tego, co dzieje się w klubie i w której lidze Warta będzie grała. Spędziłem w niej jednak całe życie, to mój jedyny klub i gdyby nowy trener był mną zainteresowany, to biorę pod uwagę pozostanie w Warcie - mówi Alain Ngamayama.

Więcej o:
Komentarze (1)
Warta Poznań rusza po licencję na II ligę
Zaloguj się
  • zecer36

    Oceniono 17 razy 15

    może nie będzie tak tragicznie jak dotychczas przedstawiano, także 2 liga napawa optymizmem poznańska Warta ma 100 lat i życzę jej doczekania w dobrej kondycji 200 lat !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX