Sport.pl

"Klucze do przyszłości Warty Poznań są w rękach pani prezes Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej"

- Wszystko, co mogliśmy zaproponować, zostało zaproponowane i tak naprawdę pani prezes będzie podejmowała decyzje co do tego, jak będzie wyglądała Warta w najbliższym sezonie - mówi poznański radca prawny Maciej Dittmajer, który rozmawia z władzami Warty Poznań na temat przejęcia części władzy w sekcji piłkarskiej.
Rozmowę w Maciejem Dittmajerem przeprowadził red. Mateusz Kuźniewski z telewizji WTK. Materiał można obejrzeć tutaj.

- Cieszę się, że znaleźli się ludzie, którzy chcą Warcie pomóc, i cieszę się, że zaufali mi, żebym pomógł im w tych rozmowach - mówi poznański prawnik o negocjacjach, które są prowadzone już od kilkunastu dni. - To, że rozmowy trwają tak długo, oceniłbym, wbrew pozorom, jako pozytyw. Oznacza to bowiem, że obu stronom zależy na tym, żeby wszystkie sprawy zostały uregulowane w sposób jak najbardziej optymalny i najlepszy dla Warty. Sytuacja w Warcie jest skomplikowana organizacyjnie i własnościowo, dlatego rozmowy są bardzo potrzebne, żeby doprowadzić do sytuacji, w której wszyscy na końcu będą zadowoleni

O ewentualnym porozumieniu Maciej Dittmajer mówi: - Wydaje się, że z dnia na dzień jesteśmy coraz bliżej, natomiast na dzisiaj można powiedzieć, że klucze do przyszłości Warty są w rękach pani prezes i to ona zadecyduje, w jakiej formule widzi Wartę w nowym sezonie i w najbliższych latach. Wszystko, co mogliśmy zaproponować, zostało zaproponowane i tak naprawdę pani prezes będzie podejmowała decyzje co do tego, jak będzie wyglądała Warta w najbliższym sezonie. Mam nadzieję, że uda się zbudować porozumienie, które zadowoli kibiców, bo myślę, że kibice czekają na to, aby Warta grała w zdecydowanie wyższej lidze, niż teraz ma szansę zagrać, i o zdecydowanie wyższe cele.

Przypomnijmy, że "Zielonym" grozi spadek aż do IV ligi. Zespół został co prawda zdegradowany do II ligi, ale prezes Izabella Łukomska-Pyżalska wiele razy podkreślała wiosną, że nie stać jej na grę na tym poziomie, bo koszty są podobne do tych na zapleczu ekstraklasy. A tam, jak pamiętamy, prezes piłkarskiej Warty nie była w stanie w rundzie wiosennej skompletować budżetu.

Na dodatek zaległości finansowe wobec ZUS, urzędu skarbowego i piłkarzy nie pozwoliły Warcie starać się o licencję na grę w I lidze. Z tego samego powodu klub nie ma co liczyć, że dostanie zgodę na grę w II lidze. Warta ma czas do połowy przyszłego tygodnia na dostarczenie kompletu dokumentów licencyjnych do PZPN.

Prezes Izabella Łukomska-Pyżalska pytana o rozmowy z Maciejem Dittmajerem, mówiła, że nie ma pewności, czy ma on wystarczająco dużo pieniędzy, by prowadzić zespół w II lidze. - To, że pani prezes ma wątpliwości, to dobrze o niej świadczy. Zależy jej na tym, żeby przyszłość klubu była zabezpieczona, i nie chce, żeby Warta trafiła w ręce, które są tego niegodne - mówi Maciej Dittmajer. - Jej wymagania rzeczywiście są duże, cały czas rozmawiamy o tym, jak mają wyglądać gwarancje finansowe i co satysfakcjonowałoby panią prezes, żeby transakcja doszła do skutku. Wydaje mi się, że w tej chwili gwarancje, które zostały przedstawione, powinny być satysfakcjonujące, ale ocena nie należy już do mnie.

Prawnik potwierdza informacje, że w grę nie wchodzi przejęcie przez nowy podmiot całkowitej władzy w sekcji piłkarskiej. - Taka sytuacja byłaby niewskazana i niemożliwa. Powinno znaleźć się miejsce dla dotychczasowych osób zarządzających klubem i dla nowych - twierdzi Dittmajer i dodaje: - Wszyscy walczymy z czasem, nieubłagany termin to koniec czerwca. Piłkarze, którzy pozostali w klubie, muszą wiedzieć, na czym stoją, aby od 1 lipca móc przygotowywać się do nowego sezonu w warunkach, które będą dla wszystkich zadowalające.

Więcej o:
Komentarze (2)
"Klucze do przyszłości Warty Poznań są w rękach pani prezes Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej"
Zaloguj się
 • miauuuczur

  Oceniono 3 razy 1

  panie Macieju najważniejsze, że pieczątka i ta kartka na stół z napisem PANI PREZES ma stać przed panią Izą, PANI PREZES jak to brzmi ....

  a tak na serio, to niby kto z tych ludzi, którzy do tej pory "rządzili" Wartą ma czelność ubiegać się o miejsce w nowym zarządzie ? wyników zero, a konkretna kasa wydana. oby jak najdalej od nich.

 • darioz100

  Oceniono 1 raz -1

  Pani Prezes musi mieć pewność czy oddaje klub w dobre ręce. Nie chce, żeby powtórzyła się sytuacja z Królem i Polonią Warszawa. Brawa za rozwagę dla Pani Prezes!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX