Sokół Kleczew z Pucharem Polski w okręgu. Zagra na szczeblu centralnym

Trzecioligowy zespół Sokoła Kleczew z powiatu konińskiego został zdobywcą Pucharu Polski na szczeblu okręgu po wygraniu rzutami karnymi z Ostrovią Ostrów Wlkp. To pozwoli mu zagrać w rozgrywkach centralnych.
W finale rozgrywek szczebla okręgu brały udział najlepsze ekipy wielkopolskie z dawnych województw: poznańskiego, konińskiego, pilskiego, leszczyńskiego i kaliskiego. Były to odpowiednio: Tarnovia Tarnowo Podgórne, Sokół Kleczew, Nielba II Wągrowiec, Dąbroczanka Pępowo i Ostrovia Ostrów Wlkp.

W kolejnych etapach finału Ostrovia pokonała Tarnovię 3:2, a Sokoł Kleczew ograł Dąbroczankę Pępowo 2:1 po dogrywce. Następnie Ostrovia wygrała 3:0 z Nielbą II Wągrowiec i w finale spotkała się z Sokołem Kleczew. Padł remis 2:2 po golach Jakuba Antosika i Arkadiusza Bajerskiego dla Sokoła oraz Bartosza Szepety i Daniela Kaczmarka dla Ostrovii. W dramatycznych rzutach karnych lepszy okazał się zespół z Kleczewa 6:5. Zdobył Puchar Polski na szczeblu okręgu i może zagrać w rozgrywkach centralnych.

Sokół Kleczew już w nich uczestniczył. W sezonie 2011/2012 pokonał nawet Lecha Rypin 3:2, aby później odpaść z MKS Kluczbork.

Tym razem gracze Sokoła zmierzą się w pierwszej rundzie z Wisłą Płock. W rozgrywkach tego szczebla z automatu wezmą udział wielkopolskie zespoły drugiej ligi. To Calisia Kalisz (czeka na rywala z Mazowieckiego), Jarota Jarocin (z Ursusem Warszawa), Tur Turek (z Lechem Rypin). Mecze 13 lipca, a następnie to grono drużyn rozegra także kolejną rundę 17 lipca.

W trzeciej rundzie, planowanej na 24 lipca, na swojego przeciwnika czeka już Warta Poznań. Będzie nim zwycięzca meczu Zagłębie Sosnowiec - Concordia Elbląg. Lech Poznań włączy się do rywalizacji w sierpniu.