Problemy Polonii Warszawa pomogą utrzymać się... Warcie Poznań w I lidze?

Polonia Warszawa ma ogromne problemy finansowe i może nie otrzymać licencji na grę w przyszłym sezonie nie tylko w ekstraklasie, ale także w I lidze. To oznaczałoby, że Warta Poznań, żeby utrzymać się na zapleczu ekstraklasy, musiałaby wyprzedzić w tabeli tylko jednego rywala.
Stołeczny klub od dawna nie płaci piłkarzom, firmie ochroniarskiej, a nawet za korzystanie ze stadionu. Jeżeli nic w Polonii się nie zmieni, nie ma ona szans na otrzymanie licencji na grę w ekstraklasie w przyszłym sezonie, mimo że na boisku takie prawo powinna sobie zapewnić bez problemu. Bez licencji warszawianie zostaliby przesunięci na ostatnie miejsce w tabeli i spadliby do I ligi.

Na tym jednak degradacja "Czarnych Koszul" może się nie skończyć. - Klub grający w ekstraklasie ubiega się o licencję na grę w ekstraklasie. Jeżeli jej nie dostanie, zostanie przesunięty do niższej ligi i wtedy stara się o licencję na grę w I lidze, gdzie, jak wiadomo, wymagania są mniej rygorystyczne - mówi rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski. - To, czy klub, który ma prawo gry w I lidze, dostanie licencję na występy w niej, wyjaśni się przed nowym sezonem - przypomina.

W środowisku klubów pierwszoligowych nie brakuje plotek, że Polonia Warszawa ze swoimi długami nie dostanie też zgody na grę w I lidze w przyszłym sezonie. Gdyby faktycznie tak się stało, to do II ligi spadłaby "na boisku" tylko jedna drużyna. Zdegradowany został już ŁKS Łódź, podobny los może spotkać Polonię Bytom, której PZPN już zawiesił pierwszoligową licencję. Do nich dołączyłaby Polonia Warszawa. W tej sytuacji zespół z 15. miejsca I ligi zostałby w niej, a z trójki drużyn najbardziej zagrożonych dzisiaj degradacją - Warta Poznań, Stomil Olsztyn, Okocimski Brzesko - utrzymałyby się dwa zespoły, a nie jeden.

Piłkarze Warty Poznań w tym sezonie: