Kolejna porażka Warty Poznań. Już tylko punkt przewagi nad strefą spadkową

Bez chociażby punktu wrócą do Poznania piłkarze Warty. W niedzielne popołudnie przegrali z Kolejarzem Stróże 0:1.
Na mecz do położonych u stóp Beskidów Stróż piłkarze Warty pojechali dzień wcześniej autokarem. Mieli też zapewniony nocleg. To miła odmiana po ostatnich eskapadach do Ząbek i Krakowa, dokąd z powodu kłopotów finansowych klubu na mecze "Zieloni" jechali własnymi autami w dniu spotkania.

Za większą profesjonalizacją organizacji wyjazdu nie poszedł jednak wynik sportowy. Warta, osłabiona brakiem kontuzjowanego Wojciecha Wilczyńskiego i zawieszonego za kartki Marcina Trojanowskiego, przegrała 0:1. Gola na wagę zwycięstwa Kolejarza strzelił doświadczony Maciej Kowalczyk, który w polu karnym Warty ograł Adriana Bartkowiaka i ładnym strzałem pokonał Łukasza Radlińskiego. Gospodarze w ten sposób udokumentowali swoją sporą przewagę, którą mieli zwłaszcza w pierwszych minutach po przerwie. W pierwszej połowie mecz był wyrównany, a Warta miała swoje okazje bramkowe, gdy na bramkę Kolejarza strzelali najaktywniejsi wśród poznaniaków Tomasz Magdziarz i Michał Jakóbowski.

"Zieloni" po stracie gola nie załamali się i ambitnie próbowali odrobić straty. W ostatnich minutach zepchnęli gospodarzy do głębokiej defensywy, ale strzały Magdziarza, Michała Kołodziejskiego czy Pawła Giela nie przyniosły gola. W doliczonym czasie gry pod bramkę Kolejarza pobiegł nawet bramkarz Radliński, ale bez skutku. Warta przegrała i przy zwycięstwie Stomilu Olsztyn nad Flotą Świnoujście ma już zaledwie jeden punkt przewagi nad strefą spadkową.

Kolejarz Stróże - Warta Poznań 1:0

Bramka: Kowalczyk (54.)

Kolejarz: Zarychta Ż - Cichy, Markowski, Niane, Walęciak - Wolański, Kurowski, Adamek (76. Bocian), Stefanik, Nitkiewicz (20. Giesa Ż) - Kowalczyk (88. Pieczara).

Warta: Radliński - Wichtowski, Bartkowiak, Ngamayama, Kołodziejski - Giel, Czoska Ż, Magdziarz, Gajda (87. Ziętarski), Jakóbowski (76. Nowosielski) - Bartoszak (67. Jurga Ż).