Sport.pl

Krzysztof Pawlak: Moi piłkarze muszą wyjść na boisko i zapomnieć o sytuacji ekonomicznej

- Nie możemy bać się pójść do przodu i opierać tylko na destrukcji, bo prędzej czy później taki zespół jak Cracovia to wykorzysta - mówi przed meczem z Cracovią trener Warty Poznań Krzysztof Pawlak.
W sobotę o godz. 14 na stadionie Cracovii spotkają się dwa zespoły, które są całkowitymi przeciwieństwami. Budowana za miliony drużyna gospodarzy, która ma awansować do ekstraklasy zmierzy się z Wartą Poznań, pozbawioną zimą prawie wszystkich podstawowych graczy i niemal całego wsparcia głównego sponsora. Celem gości jest uniknięcie spadku z I ligi.

Cracovię i Wartę łączy to, że w swoich ostatnich występach zawodzą. Poznaniacy przegrali wszystkie pięć spotkań w tym roku i nie strzelili w nich nawet gola. Ekipa z Krakowa w trzech ostatnich kolejkach punkty zdobyła tylko raz - walkowerem. W dwóch poprzednich kolejkach ulegli rywalom bez zdobycia bramki. Cracovia przegrała aż 0:3 ze Stomilem Olsztyn, który jest jednym z rywali Zielonych w walce o uniknięcie degradacji. - Oglądałem ten mecz w telewizji. Stomil wygrał gładko, ale pamiętam, że warunki do gry nie były za ciekawe, bo padał śnieg, a Cracovia to zespół, który próbuje grać piłkę techniczną. Można powiedzieć, że krakowianie chcą grać w stylu Barcelony, ale nie za bardzo im to jeszcze wychodzi. Stomil pokazał za to wielkie sercem, wolę walki, determinację, to wystarczyło, by strzelić trzy bramki - mówi trener Warty Poznań Krzysztof Pawlak.

Czy to przepis na pokonanie faworyta? Cracovia jest piłkarsko lepsza od nas, inaczej przygotowywała się do rozgrywek, zrobiła przemyślane transfery. Jeśli nie przeciwstawimy jej walki, to lepiej nie wychodzić na boisko - mówi.

Sprawienie niespodzianki pod Wawelem będzie tym trudniejsze, że piłkarze http://www.poznan.sport.pl/sport-poznan/1,124482,13770948,Warta_Poznan__zbiorka_o_6_30_i_450_km_samochodami.html">Warty pojadą na mecz dopiero w sobotę, zbiórkę mają o godz. 6.30. Mecz zaplanowano na godz. 14. - Musimy o tej trudnej sytuacji zapomnieć, gdy będziemy wychodzili na boisko i to co umiemy, sprzedać na boisku - uważa trener Pawlak, który uczy swoich piłkarzy ataków skrzydłami. - Musimy być odważniejsi w grze. Moi zawodnicy mają predyspozycje do gry w I lidze, ale brakuje im odwagi. Nie możemy bać się pójść do przodu i opierać tylko na destrukcji, bo prędzej czy później taki zespół jak Cracovia to wykorzysta - twierdzi.

W Krakowie nie będzie mógł zagrać zawieszony za czerwoną kartkę Igor Jurga, ale zdrowy jest już inny napastnik Krzysztof Bartoszak. - Będzie w kadrze na mecz i dostanie szansę gry, bo mamy problemy z napastnikami - mówi trener Warty i zapewnia, że nie wycofuje się ze swojej opinii, że poznaniacy powinni pozostać w I lidze. - Moi zawodnicy muszą wyjść na boisko i zapomnieć o sytuacji ekonomicznej. Jeśli będą mieli takie podejście, odsuną te problemy na bok, to jestem pewien, że mamy taki materiał ludzki, który spokojnie powinien zapewnić nam utrzymanie się - mówi Krzysztof Pawlak.

Więcej o: