Krzysztof Pawlak nowym trenerem Warty Poznań

Były piłkarz i trener Warty Poznań raz jeszcze objął funkcję szkoleniowca pierwszoligowego zespołu. Zastąpił zwolnionego Macieja Borowskiego.
To już trzeci trener Warty Poznań w tym sezonie. Zespół prezes Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej przeszedł w tym sezonie wielką rewolucję. W lidze spisuje się słabo - jest dopiero trzynasta, nie może być pewna utrzymania w lidze.

Zmianę szkoleniowca pani prezes zapowiadała już w święta w internetowych komentarzach. Trener Krzysztof Pawlak na stanowisku zmienił Macieja Borowskiego, który pozostanie w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu, wracając do pracy z bramkarzami. Dotychczasowy asystent Macieja Borowskiego, Mikołaj Tarczyński także kontynuować będzie pracę z pierwszoligową drużyną Warty.

- Szukaliśmy trenera z regionu, który był związany z Wartą. Mam nadzieję, że ta zmiana pozwoli przerwać złą passę - mówi prezes Izabella Łukomska-Pyżalska. Krzysztof Pawlak grał w Warcie Poznań pod koniec lat 70., a także w latach 1992-1994. Później był jej trenerem. Przez wiele lat był także piłkarzem Lecha Poznań, którego też trenował. Jako pierwszy lechita w dziejach wystąpił w finałach piłkarskich mistrzostw świata - na mundialu Mexico '86.

Krzysztof Pawlak w jednym meczu prowadził także reprezentację Polski - podczas wygranego 4:1 meczu z Gruzją w 1997 roku.