Szokujący ranking. Prezes Warty Poznań wyżej niż Sara Carbonero, ale z jakim uzasadnieniem!

Izabella Łukomska-Pyżalska, prezes pierwszoligowej Warty Poznań, znalazła się na siódmym miejscu w rankingu francuskiego magazynu ?So Foot? najbardziej wpływowych kobiet w świecie futbolu. Wysoko, wyżej od Sary Carbonero. W uzasadnieniu czytamy jednak m.in. o jej plastikowym stylu.
Francuzi przygotowali krótkie notki o każdej z kobiet w ich rankingu. Otwiera go Victoria Beckham, o której piszą, że zarządza całym wizerunkiem słynnego piłkarza Davida Beckhama. Dalej znajdują się: Chorwatka Tihana Nemcić - pierwsza kobieta, która trenuje męską drużynę w swoim kraju, Margarita Louis-Dreyfus - która odziedziczyła funkcję prezesa Olympique Marsylia czy Karren Brady - wiceprezes West Ham United.

Izabella Łukomska-Pyżalska zajęła siódme miejsce, przed znaną hiszpańską dziennikarką telewizyjną Sarą Carbonero. W wypadku prezes Warty Poznań francuska gazeta napisała: "Ma ona wszelkie warunki, by nie sypiać we własnym łóżku. W swoim kraju jest legendą. Jest prezesem drugoligowego klubu Warta Poznań [w Polsce to pierwsza liga - przyp. red.] i ma plastikowy styl, dzięki czemu występuje w wielu reklamach i przyciąga uwagę. Działa on zatem na jej korzyść. Za dwoma piersiami kryje się businesswomen".

Ranking znajduje się tutaj