Sport.pl

Pani prezes Warty Poznań pyta o to, jak żyć

- Brakuje nam na mecze wyjazdowe, na opłaty transferowe do WZPN i PZPN. Do tego pensje, podatki od nich i ZUS. Cytując klasyka: "Jak żyć?" - pyta prezes Warty Poznań Izabella Łukomska-Pyżalska na swoim Twitterze.
Sytuacja Warty po tym, jak Łukomska-Pyżalska skończyła finansować drużynę ze środków firmy deweloperskiej jej i jej męża, jest fatalna. Z zespołem rozstało się kilkunastu zawodników, klub chętnie zatrudniłby ich następców, ale... nie ma pieniędzy na opłaty administracyjne związane z transferami. Pani prezes razem z piłkarzami w ostatnich dniach odwiedziła prezydenta Poznania z prośbą o wsparcie. Na razie efektów tego spotkania brak.

Na nieco ponad dwa tygodnie przed startem I ligi pani prezes Warty na swoim Twitterze pyta, "jak żyć": - Brakuje nam na mecze wyjazdowe, na opłaty transferowe do WZPN i PZPN. Do tego pensje, podatki od nich i ZUS...

Więcej o:
Komentarze (6)
Pani prezes Warty Poznań pyta o to, jak żyć
Zaloguj się
 • warciarz10

  Oceniono 2 razy 2

  Pani Prezes stara się jak może by pomóc Warcie jednak prezydent na to zupełnie nie zważa. Grobelnemu wcale nie zależy by klub istniał dalej. Niestety w większości tylko dzięki takim osobom jak Pani Pyżalska w Polsce sport jakoś się rozwija.

 • kepi2

  Oceniono 4 razy 0

  @walek52
  Ruina...bo jak nazwać sytuacje kiedy wpakowane niby 20 mln, daje ten sam efekt co przed. Naiwny jesteś jeśli myślałeś, że Warta złapała Boga za nogi i wskoczy ot tak do ekstraklasy. Niech chcę bronić miasta, ale kto przez pierwszy rok podarował za frytki miejsce do grania, czytaj stqdion przy Bułgarskiej? Pyzalska wtedy zaspała i zamiast postawić na klub wolała lansy w prasie i tv. Wierzysz, że tyle kasy przepłynęło przez konta Warty i teraz nie mają na opłatę sędziego? Jaka pewność, że teraz nie zrobi tego z Naszymi pieniędzmi.
  Gdyby miasto pomagało Warcia tak Jak Lechowi... Warta to nie Lech i tutaj porównań nie dawaj, bo to nie ten rozmiar kapelusza, a gdybać gdzie grałby bez pomocy nie ma sensu, bo Warcie i tak dystans do niego by się nie zmniejszył, bo tam jest coś czego Warcie brakuje, kibice.

 • nananananana

  Oceniono 6 razy 0

  Już niech przestanie biadolić na imprezkę na Łęgach promująca swoja firmę pod szyldem Warty za ok bańkę jakoś kasę znalazłan nagle parę miesięcy później brakuje jej drobnych. ŻAL

 • kepi2

  Oceniono 11 razy -3

  W 2 lata miała 20 mln na klub, a teraz nie stać jej na "waciki"? Dla kogo ta bajka? Jeszcze te skomlenie u radnych o ziemie pod stadion... tylko jak komuś takiemu coś dać, jak przy sporych pieniądzach doprowadziła klub do ruiny. Warta to tylko przykrywka pod "interesy" tej pani, sport tutaj sîę mało co liczy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX