Piłkarze Warty Poznań piszą list do prezydenta. "Niech pan nam pomoże"

List z prośbą o pomoc i wsparciem apelu prezes Warty Poznań Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej wysłali do prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego piłkarze Zielonych.
- Chcemy przynosić chlubę miastu - argumentują zawodnicy Warty Poznań i proszą prezydenta Poznania, aby przychylił się do apelu prezes Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej i dofinansował klub. Pani prezes wnioskowała o to, by miasto wsparło klub kwotą 400 tysięcy złotych zamiast planowanych 40 tys. zł.

Oto treść listu piłkarzy Warty Poznań:

"Szanowny Panie Prezydencie,

Z pewnością docierały do Pana informacje dotyczące patowej sytuacji Warty Poznań - klubu, którego barw chcemy bronić w rundzie wiosennej rozgrywek piłkarskiej I ligi. Mając na względzie wieloletnie zasługi Warty, która na przestrzeni ponad stu lat przynosiła chlubę stolicy Wielkopolski, przychylamy się do apelu Pani Prezes, Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej.

Prosimy o ponowne rozważenie dofinansowania piłkarskiej Warty kwotą, która pozwoli "Dumie Wildy" na stabilny, ligowy byt. Swoją grą i waleczną postawą na boisku chcemy przynosić chlubę nie tylko Warcie, ale i Poznaniowi - wyjątkowemu miastu, z którym nierozerwalnie łączy się wspaniała historia klubu, który mamy dziś zaszczyt reprezentować.

Z poważaniem,

Zawodnicy pierwszoligowej Warty Poznań"