Sport.pl

Warta Poznań poszła po pomoc do prezydenta Grobelnego

O zwiększenie pomocy finansowej z 40 tys. do 400 tys. zł poprosiła prezydenta Poznania Ryszarda Grobelnego prezes sekcji piłkarskiej Warty Poznań Izabella Łukomska-Pyżalska.
Po niedawnych wizytach u radnych Poznania teraz delegacja Warty Poznań wybrała się do prezydenta Ryszarda Grobelnego. Skromna kadra piłkarzy (z zespołu odeszło zimą 12 zawodników) wręczyła mu list. Czytamy w nim m.in. prośbę o dofinansowanie "piłkarskiej Warty kwotą, która pozwoli »Dumie Wildy" na stabilny, ligowy byt".

Nieoficjalnie wiemy, że Warta chciałaby od miasta 400 tys. zł na najbliższe pół roku. To dziesięć razy więcej, niż ma otrzymać. - Prezydent przypomniał nam, że dziura budżetowa w mieście jest ogromna, ale powiedział, że rozważy naszą prośbę. Musimy jednak wysłać oficjalne pismo - opowiada prezes Izabella Łukomska-Pyżalska, która stała na czele delegacji drużyny "Zielonych".

Te 400 tys. zł miałoby umożliwić Warcie dokończenie sezonu w I lidze, w której i tak będzie raczej skazana na walkę o uniknięcie degradacji. - Minimalny budżet w naszej lidze to 2 mln zł, więc na drugą część sezonu potrzebujemy ok. miliona - mówi prezes sekcji piłkarskiej Warty. - Tyle kosztuje utrzymanie drużyny i zorganizowanie wyjazdów na mecze.

Od tego, czy Warta dostanie pomoc z miasta, i czy uda jej się znaleźć sponsorów, zależy kształt drużyny na rundę wiosenną. - Robimy wszystko, by zatrzymać piłkarzy, którzy przeszli pomyślnie testy u nas, ale nie mam pewności, czy nie będziemy musieli niektórym podziękować - zastrzega Izabella Łukomska-Pyżalska.

Prezes piłkarskiej Warty dodaje też, że zapoznała prezydenta Ryszarda Grobelnego z kwestią przekazania w użytkowanie wieczyste gruntów miejskich, które poznański klub zajmuje przy Drodze Dębińskiej. - Obiecał, że przyjrzy się tej sprawie - mówi Izabella Łukomska-Pyżalska.

Więcej o:
Komentarze (2)
Warta Poznań poszła po pomoc do prezydenta Grobelnego
Zaloguj się
  • warciarz10

    Oceniono 4 razy 2

    Warta się stara, prosi miasto jak może o pomoc. Jednak widać, że szczególnie Grobelnego to nie obchodzi wcale. Powinien wspierać sport, szczególnie gdy chodzi o tak zasłużony klub jak Warta.

  • walek52

    Oceniono 8 razy 0

    To ja c[ odpowiem. Z kredytu!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX