Sport.pl

Dobre wieści z PZPN dla Warty Poznań. "Przed pierwszą ligą dobra przyszłość"

"System licencyjny nie jest po to, aby gnębić i utopić klub, ale żeby mu pomóc" - miał powiedzieć prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek na spotkaniu klubów I ligi. To dobra wiadomość dla Warty Poznań, której stadion nie spełnia kryteriów wymaganych na zapleczu ekstraklasy.
Obiekt przy Drodze Dębińskiej jest areną meczów pierwszoligowej Warty Poznań tylko dlatego, że klub dostał warunkową zgodę na to, by przyjmować tam swoich rywali. Władze "Zielonych" wielokrotnie powtarzały, że nie stać ich na wynajmowanie Stadionu Miejskiego przy ul. Bułgarskiej, a innego, zgodnego z wymaganiami licencyjnymi w Poznaniu nie ma. Przypomnijmy, że Warcie groziła w tym sezonie wyprowadzka do Grodziska Wlkp. i rozgrywanie meczów na stałe na stadionie tamtejszej Dyskobolii.

Wygląda na to, że w najbliższym czasie takie historie nie będą groziły poznańskim piłkarzom. Taki wniosek płynie po środowym spotkaniu przedstawicieli klubów I ligi, zrzeszonych w Piłkarskiej Lidze Polskiej. - Udało nam się także porozumieć, aby niektóre proponowane przepisy licencyjne, takie dość ostre, rozłożyć w czasie - mówi prezes PLP, Michał Listkiewicz na oficjalnej stronie PZPN. Co prawda były prezes związku zapowiada liberalne podejście do kwestii podgrzewanych boisk, które akurat Warta ma: - To bardzo duży koszt, a wytłumaczyliśmy związkowi, że w pierwszej lidze wcale nie jest aż tak konieczny. W końcu zaczynamy grać w połowie marca, a kończymy w połowie listopada, więc omijamy najzimniejszy okres.

W "Ogródku" brakuje natomiast sztucznego oświetlenia i zadaszonej trybuny. Bez tych dwóch elementów Warta nie ma szans dostać licencji na grę w I lidze w przyszłym sezonie. Teraz będzie mogła liczyć na bardziej przychylne spojrzenie komisji licencyjnej. - Prezes Boniek powiedział bardzo ciekawe zdanie: "System licencyjny nie jest po to, aby gnębić i utopić klub, ale żeby mu pomóc". Nawet w rozmowach z władzami lokalnymi, samorządowymi, sponsorami, by łożyli trochę więcej pieniędzy na piłkę. Myślę, że przed pierwszą ligą w końcu dobra przyszłość - mówi Michał Listkiewicz.

- Dzięki pomocy Polskiego Związku Piłki Nożnej dostaliśmy również ofertę sponsora technicznego, który wyposaży nas w piłki i cały sprzęt sportowy - zdradza ponadto szef PLP. - Prezes Boniek zaoferował klubom pierwszej ligi dalszą pomoc. Chociażby udostępnienie od nowego sezonu nieodpłatnych usług marketingowych, czyli poszukiwania partnerów biznesowych, sponsorów. Są oczywiście kłopoty finansowe, jak wszędzie, ale na tym polu już odnosimy pewny sukces. O szczegółach nie mogę jeszcze mówić, ale prowadzimy bardzo owocne rozmowy zarówno z partnerem telewizyjnym, jak i sponsorem tytularnym - dodaje Michał Listkiewicz.

Na spotkaniu zaprezentowano nowe, oficjalne logotypy, które od sezonu 2013/14 będą obowiązywały w I i II lidze.

Więcej o:
Komentarze (1)
Dobre wieści z PZPN dla Warty Poznań. "Przed pierwszą ligą dobra przyszłość"
Zaloguj się
  • warciarz10

    0

    Gdyby miasto pomogło w końcu Warcie nie było by takiego problemu. Warta miejmy nadzieję, że wystąpi w wiosennych rozgrywkach a Grobelny się opamięta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX