Warta Poznań wygrała sparing z Jarotą Jarocin

Prowadzony przez trenera Jarosława Araszkiewicza drugoligowy Jarota Jarocin przegrał na własnym terenie 0:2 (0:1) sparing z pierwszoligową Wartą Poznań.
Był to pierwszy mecz kontrolny poznaniaków po półtoratygodniowej przerwie. Poprzednio zmierzyli się w pojedynku derbowym z Lechem Poznań i zremisowali 2:2. Wcześniej zaś ulegli 0:5 Zagłębiu Lubin, zremisowali bezbramkowo z Górnikiem Zabrze i wygrali 2:0 z Nielbą Wągrowiec.

Bramki dla Warty strzelili w Jarocinie Maciej Wichtowski i Marcin Trojanowski. W zespole "Zielonych" zagrali trzej piłkarze, którzy trafili do Poznania z Ruchu Chorzów: obrońcy Przemysław Kanarek i Michał Kołodziejski oraz pomocnik Hubert Kotus. Nową twarzą w Warcie jest też Paul Grischok, 27-letni boczny pomocnik, który grał ostatnio w Olimpii Grudziądz, a wcześniej występował w Widzewie Łódź oraz Servette Genewa i rezerwach Bayeru Leverkusen.

W Jarocinie zagrał także Adam Gajda, testowany obrońca Lecha Poznań, a także Wojciech Wilczyński, który niedawno rozwiązał kontrakt z Sandecją Nowy Sącz, i Nigeryjczyk Godwin Onwuneme.

W zespole Jaroty występują m.in. były piłkarz Lecha i Warty Łukasz Białożyt, były zawodnik "Zielonych" Damian Pawlak oraz Adrian Owczarek, syn Czesława Owczarka, który w tym sezonie prowadził Wartę Poznań.

Warta Poznań - Jarota Jarocin 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Maciej Wichtowski (41. minuta), 2:0 Marcin Trojanowski (87.)

Warta: Radliński (46. Lis) - Wilczyński (75. Kanarek), Wichtowski, Kołodziejski, Gajda - Napierała (46. Onsorge), Czoska, Grischok (73. Onwuneme), Kotus (51. Trojanowski), Magdziarz (78. Czerniejewicz) - Bartoszak (63. Jurga).

Jarota: Krawczyk, Oczkowski, Czabański, Skowron, zawodnik testowany (46. Ludwiczak), Białożyt, Nawrocki (46. Garbarek), Danielak, Kamiński (46. Kupczyk), Pawlak, Owczarek (60. Antkowiak)