Aż trzech piłkarzy Ruchu Chorzów zagra wiosną w Warcie Poznań

Dwaj niespełna 20-letni zawodnicy Ruchu Chorzów, obrońca Michał Kołodziejski i pomocnik Hubert Kotus, rozpoczęli treningi z Wartą Poznań. To młodzieżowi reprezentanci Polski.
Wiosną w ekipie "Zielonych" będzie występował obrońca Przemysław Kanarek, 20-latek, który zagrał w Warcie w sparingu z Lechem Poznań. To piłkarz Ruchu Chorzów, wypożyczony ostatnio do Motoru Lublin. Teraz trafił na pół roku do poznańskiego pierwszoligowca.

Bezpośrednio z chorzowskiego klubu przyjechali do Warty Michał Kołodziejski i Hubert Kotus. We wtorek trenowali już z poznańskim zespołem. Obaj są reprezentantami Polski do lat 21, byli powołani m.in. na listopadowy mecz z Niemcami. Nie wyszli jednak na boisko. Kadra Władysława Żmudy wygrała wówczas 2:1, a zwycięską bramkę zdobył Bartosz Bereszyński.

Młodzi piłkarze Ruchu Chorzów od dłuższego czasu są już w kadrze pierwszego zespołu "Niebieskich", jednak nie zadebiutowali jeszcze w lidze. Mają za sobą tylko występy w Młodej Ekstraklasie. W styczniu rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej z drużyną Jacka Zielińskiego, ten jednak zgodził się oddać piłkarzy na najbliższe pół roku do Warty. - Chcielibyśmy, żeby ci zawodnicy zaczęli się ogrywać w seniorskiej piłce, dlatego postanowiliśmy ich wypożyczyć - mówi trener Ruchu Chorzów na stronie niebiescy.pl.